Firma Alfa, której buty można dostać w Sklepie Górskim  dba nie tylko o zastosowanie nowatorskich i specjalistycznych technik przy produkcji cholewek  i podeszw.

Dla norweskiego producenta ważne jest też udoskonalenie innych aspektów swoich produktów tak, by jak najlepiej służyły miłośnikom górskich - i nie tylko górskich - wędrówek.

Firma ALFA  jest częścią dumnej norweskiej tradycji trekkingowej i alpinistycznej sięgającej 80 lat. "We współpracy z wiodącymi światowymi dostawcami materiałów i technologii celem Alfa jest zaoferowanie lepszych wrażeń z wędrówki. Historia Alfa jest długa i dumna, ale spoglądamy w przyszłość" - podkreślają przedstawiciele firmy.

Dlatego Alfie korzysta się z szeregu nowatorskich i sprawdzonych technologii. Warto więc zwrócić uwagę na wkładki. Anatomic Insole, to anatomicznie wykonana wkładka, która utrzymuje stopy suche i wygodne w oddychających materiałach z doskonałym wchłanianiem. Piankowa konstrukcja zapewnia amortyzację, komfort i ulgę zmęczonym stopom. Antybakteryjna powierzchnia zapobiega także zapachowi.

Z kolei Classic Insole to profilowana wkładka z oddychającego i pochłaniającego wilgoć materiału EVA. Konstrukcja z pianki ma właściwości amortyzujące, zapewniając dobry komfort. Natomiast Thermo Insole to dwustronna wkładka z miękkim, izolującym polarem zapewnia ciepło stopom w chłodniejszych warunkach.

2203alfa2

Ważnym aspektem każdych butów jest sznurowanie - podkreślają eksperci ze Sklepu Górskiego. - Rzecz jasna marka ALFA i o to zadbała. Tak więc ALFA zdecydowała się na dwa zestawy zaczepów blokujących Double Lock. W ten sposób możesz zablokować sznurowadła nad mostkiem stopy, dopasować sznurowadła nad punktem zgięcia kostki, a następnie zacisnąć i zablokować przed zawiązaniem sznurowadeł. JR Lacing System to przyjazny dla dziecka i prosty system sznurowania. Może składać się z szybkiego zamka z elastycznymi sznurowadłami oraz szybkiego zamka i / lub rzepu, aby zapewnić szybką adaptację. Tradicional Lacing System to z kolei system sznurowania składający się z haczyków, pierścieni, taśmy, oczek lub kombinacji tych i jednej pary haczyków zamka.

2203alfa3

Wybierając buty marki ALFA warto też przyjrzeć się nowatorskiemu systemowi podparcia kostek - zachęcają w Sklepie Górskim. W Ankle Comfort Collar piankę z „pamięcią” wstawiono do konstrukcji wokół kostki, aby zapewnić dodatkowe dobre dopasowanie. Wykorzystując ciepło ciała, materiał jest ukształtowany w taki sposób, że but wygodnie leży wokół kostki. Natomiast Extra Ankle Support Collar to wysokie botki z dodatkowym podparciem kostki w celu poprawy stabilności na stromym i nierównym terenie.