Po 15 latach ścisłej współpracy marki Yeti i Nordisk łączą siły i stają się jedną.

Nordisk to duńska marka, która słynie zarówno z ultralekkiego kompaktowego sprzętu trekkingowego, jak i zestawów glampingowych . Yeti z kolei specjalizuje się w produkcji puchowych, lekkich a przy okazji niezmiernie ciepłych kurtek i śpiworów .

Fuzja umożliwi marce Nordisk dodawanie odzieży premium i śpiworów puchowych do istniejącego asortymentu sprzętu outdoorowego. Ikoniczne czerwone Y, które zdobi produkty Yeti od dziesięcioleci, będzie nadal symbolizować jakość i dziedzictwo Yeti w produktach.

- Od prawie 40 lat Yeti dostarcza sportowcom i poszukiwaczom przygód wspaniały design, wysoką jakość i niezwykłe uczucie lekkości i komfortu. Łącząc wiedzę, doświadczenie i poświęcenie dwóch wielkich marek z łącznym 150-letnim doświadczeniem, jesteśmy gotowi do napisania kolejnego rozdziału w naszej historii. Wykonujemy krok od producenta specjalistycznego sprzętu do przekształcenia się w pierwszą i jedyną, kompletną markę outdoorową w Danii, oferującą zarówno odzież, jak i sprzęt dla glamperów, turystów pieszych i pasjonatów – wyjaśniają przedstawiciele Nordiska.