W Polsce pozostanie nadal dystrybutorem tej marki.

Grupa Fenix Outdoor zdecydowała o sprzedaży marki Primus firmie Silva Sweden AB. Zamknięcie transakcji planowane jest na wiosnę 2023 roku.
W Polsce i na kilku wybranych rynkach Grupa Fenix nadal pozostanie dystrybutorem produktów Primus.

Marka Primus została przejęta przez Fenix Outdor w 2002 roku i od tego czasu stanowi ważną część portfolio produktów outdoorowych klasy premium, które oferuje grupa Fenix Outdoor. W ostatnich latach notujemy silny wzrost globalnej obecności i silny przyrost wolumenu sprzedaży direct-to-consumer w ramach wszystkich marek z portfolio Fenix Outdoor. W związku z tym, w dłuższej perspektywie, zarząd grupy Fenix Outdoor uznał, że nie jest w stanie poświęcić mniejszej marce, takiej jak Primus, tyle uwagi, na ile zasługuje.

Fenix Outdoor ocenia, że Primus ma znaczący potencjał wzrostu i rozwoju w przyszłości dzięki współpracy z marką Silva, która również działa w segmencie technicznych produktów outdoorowych. Silva jest skoncentrowana na sprzęcie i akcesoriach outdoorowych, co sprawia, że w naturalny sposób pasuje do wieloletniego dziedzictwa technicznego Primusa.

Na niektórych rynkach, w tym w Polsce, Fenix Outdoor, nadal będzie kontynuował sprzedaż produktów Primusa wykorzystując do tego swoją globalną sieć dystrybucji. Grupa nie przewiduje żadnych zmian w warunkach współpracy i dostępności produktów Primus dla obecnych i przyszłych klientów w Polsce.

O marce PRIMUS:

Szwedzka firma PRIMUS od 1892 roku tworzy produkty do zastosowań w outdoorze. Zostały one przetestowane podczas wypraw przez takich pionierów jak Roald Amundsen czy Sir Edmund Hillary. PRIMUS znany jest z niezawodnych, bezpiecznych i innowacyjnych produktów, produkowanych głównie w Europie, które sprawiają, że ludzie cieszą się swoimi przygodami na łonie przyrody - zarówno tymi dużymi, jak i małymi. Marka skupia się na tworzeniu produktów przyjaznych dla środowiska, łatwych w życiu i lekkich. Produkcja odbywa się głównie w Europie, a sprzedaż prowadzona jest w ponad 60 krajach na całym świecie.

O grupie FENIX OUTDOOR:

FENIX OUTDOOR to międzynarodowa grupa skupiająca marki outdoorowe klasy premium, która zajmuje się rozwojem oraz sprzedażą odzieży i sprzętu outdoorowego. Misją firmy jest umożliwienie wszystkim ludziom spędzenia niezapomnianych i inspirujących chwil na łonie natury. W portfolio grupy znajdują się takie marki, jak: Fjällräven, Tierra, Hanwag, RoyalRobbins, Naturkompaniet, Friluftsland, Partioaitta i Globetrotter.

mar.pras. Snow PR