Od ponad 25 lat marka Kamik sięga po różnego rodzaju rozwiązania, które mają prowadzić do zmniejszenia wpływu, jaki wywiera fabryka w Montrealu na środowisko naturalne. To doskonały przykład związku Kanadyjczyków z naturą.

Z myślą o przyszłych pokoleniach

Wśród najważniejszych rozwiązań jakie wprowadzone zostały w fabryce w Kanadzie wymienić należy z pewnością zasilanie energią pochodzącą z elektrowni wodnych oraz całkowity recykling wody. Zmierzając do celu jakim jest wyeliminowanie odpadów z procesu produkcji, Kamik już teraz wykorzystuje ponownie 100% gumowych odpadków powstających przy produkcji obuwia w rodzimej fabryce.

Z myślą o przyszłych pokoleniach

„Od wprowadzania innowacji w naszych zakładach, poprzez program recyklingu obuwia, aż po inicjatywy związane ze zmianami w procesie produkcji w kolejnych latach - robimy wszystko co możemy, by zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne. Jako Kanadyjczycy mamy wyjątkowy związek z dziką przyrodą, dlatego dla nas zrównoważony rozwój, to tak naprawdę zobowiązanie wobec naszego własnego otoczenia i rodzin.” – tłumaczy Joe Bichai, wiceprezes ds. produkcji marki Kamik i dodaje – „Już teraz wszystkie czarne kalosze Kamik produkowane w Kanadzie mogą być wytworzone nawet w 100% z gumy pochodzącej z recyklingu. W ciągu roku odzyskujemy surowiec wystarczający do produkcji 175 000 czarnych butów na deszcz!”

Z myślą o przyszłych pokoleniach

Także inne elementy butów np. wewnętrzne wyściółki są wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu, przede wszystkim z przetworzonych butelek po wodzie. Kamik rocznie wykorzystuje materiał pochodzący z ok. 3 milionów butelek!

Z myślą o przyszłych pokoleniach

Wszelkie podejmowane wysiłki mają na celu ochronę naszego naturalnego otoczenia. Chodzi bowiem nie tylko o zachęcenie jak największej liczby osób do wyjścia z domu, ale i zadbanie o to, by kolejne pokolenia też miały taką możliwość.

Z myślą o przyszłych pokoleniach

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.kamik.com

Sklep Górski