Na polskim rynku outdoorowym pojawiła się nowa skandynawska marka. Nordisk to duński producent namiotów, śpiworów, mat oraz asortymentu biwakowego. Historia firmy sięga roku 1901, kiedy to pochodząca z Kopenhagi Northern Feather skupiała się na tworzeniu produktów wykonanych z puchu i pierza, głównie kołder oraz poduszek.

Marka Nordisk od teraz dostępna w Polsce

W latach 70’ marka skoncentrowała się już w pełni na rynku outdoorowym. Firma Nordisk rozwinęła swoje komórki w Niemczech, Dani, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Nordisk jest marką w pełni europejską, ale w ostatnich latach produkty firmy dotarły nawet do Japonii i Korei.

Marka Nordisk od teraz dostępna w Polsce

Pierwsze śpiwory, które są jednymi z flagowych produktów marki, produkowano już w latach 40’. Asortyment obejmował również worki z wypełnieniem syntetycznym, a konstrukcja była początkowo oparta na wiedzy zaczerpniętej z produkcji poduszek i koców we wczesnym stadium istnienia marki.

W latach 70’ pojawiły się pierwsze namioty pod szyldem marki. Firma rozwijała się bardzo dynamicznie wprowadzając do swojej oferty kolejne produkty, jak plecaki, maty czy nawet naczynia kuchenne.

Marka Nordisk od teraz dostępna w Polsce

W roku 1991 koncern zrzeszający kilka spółek skonsolidowano ostatecznie w jedną prężną markę. Od tej pory wszystkie produkty pojawiają się na rynku pod szyldem Nordisk.

Przez kolejne lata Nordisk rozwijał się prężnie w dziedzinie biwaku i campingu, a do swojej oferty firma wprowadziła namioty bawełniane. Te zaś często wybierane są przez miłośników glampingu. Firma oferuje duży wybór bawełnianych produktów z ilością miejsca wystarczającą nawet dla 25-30 osób.

Marka Nordisk od teraz dostępna w Polsce

W ostatnich latach Nordisk zaprezentował ultralekki namiot Lofoten. To prawdopodobnie najlżejszy namiot, jaki do tej pory w ogóle wyprodukowano. Jego waga wynosi zaledwie, 490g, zatem waży on mniej niż półlitrowa butelka wody mineralnej. Lofoten po spakowaniu z całą pewnością jest najmniejszym namiotem na świecie.

Marka Nordisk od teraz dostępna w Polsce

Produkty Nordisk są już dostępne w Sklepie Górskim, a oferta z całą pewnością będzie systematycznie poszerzana. To świetna wiadomość dla miłośników biwaku i campingu, ale także wcześniej wspomnianego glampingu, który z roku na rok staje się w naszym kraju popularniejszy.

www.podg.pl
www.sklepgorski.pl

Sklep Górski