Nowe produkty Rab’a korzystającego z technologii GORE-TEX® będą dostępne dla klientów od sezonu jesień/zima 2019. Począwszy od jesienno/zimowej kolekcji 2019 r. Rab, brytyjski producent odzieży technicznej i sprzętu outdoorowego, rozpocznie stosowanie tkanin i technologii produktowych GORE-TEX® w produkcji swojej odzieży, rękawiczek i dodatków.

Od 1981 r. Rab produkuje produkty na wyprawy górskie, wspinaczkę i inne sporty na świeżym powietrzu, które w swojej kategorii zaliczane są do najlepszych. Teraz, wraz z integracją produktów GORE-TEX®, marki, która w połowie lat 70. samodzielnie stworzyła kategorię wodoodporną i oddychającą, Rab® będzie nadal budował najlepszą w swojej klasie ofertę produktową.

 

Rab

 

„Firma Rab zawsze mocno wierzyła, że użytkownicy naszych produktów zasługują na najlepsze możliwe materiały stosowane w produkcji odzieży i asortymencie” powiedział Tim Jasper, Dyrektor Projektowy firmy Rab. „Nowa współpraca z Gore wprowadza obie firmy w nową, ekscytującą erę. Dokonania i wiedza specjalistów z firmy GORE-TEX® jest nie do przecenienia i razem planujemy iść jeszcze dalej, ustalając nowe granice”.

Firma Rab zaprezentuje partnerom detalicznym swoje nowe produkty z technologią GORE-TEX® począwszy od zimy 2018 przed i na targach Outdoor Retailer Winter Market w Denver, CO w listopadzie 2018, jak również na targach ISPO w Monachium, w styczniu 2019.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy nawiązać współpracę z firmą Rab, producentem sprzętu i odzieży klasy premium” powiedział Mike Adams, Szef działu odzieży sportowej w firmie W.L. Gore & Associates. ”Dostępność i debiut odzieży, rękawiczek i akcesoriów Rab na GORE-TEX® nastąpi od jesieni 2019 oferując, zarówno odbiorcom Rab, jak i GORE-TEX®, nowe możliwości wynikające z połączenia innowacyjnej technologii Gore z najlepszymi produktami Rab”.

Firma Rab powstała w Północnej Anglii w roku 1981, założona przez wspinacza, innowatora i miłośnika przygód Rab’a Carringtona i produkuje odzież oraz wyposażenie, która do dziś nosi jego imię. Jego cel był prosty – stworzyć porządne, trwałe wyposażenie do wspinaczki na najwyższym poziomie.

Każdy element składowy nowości w Rab jest produkowany ręcznie i rygorystycznie testowany przez samego właściciela, oraz przyjaciół i zaprzyjaźnionych wspinaczy, którzy muszą mierzyć się z najbardziej wymagającymi warunkami atmosferycznymi.

Dzisiaj nadal jesteśmy bezustannie przywiązani do najbardziej ścisłych standardów Rab’a, pomysłowości i ducha pionierstwa. Wykonujemy wytrzymałą, wysoce wydajną odzież i asortyment, który daje Tobie ochronę absolutną, komfort i wolność , wszędzie tam gdzie jesteś – na wzgórzu, grani, czy szczycie. Stosujemy zarówno najnowocześniejsze materiały, jak również sprawdzone w praktyce, takie jak europejski puch najwyższej jakości. Żadne wymyślne rzeczy, czy fantazyjne technologie – tylko uczciwość, współdziałanie elementów, które można raczej naprawić, niż wymienić. Robione przez wspinaczy dla wspinaczy.

Gore-TexMateriał Gore

Gore Fabrics Division ponad 40 lat temu zrewolucjonizował przemysł odzieży wierzchniej dzięki wodoodpornemu, oddychającemu materiałowi GORE-TEX® i do dzisiaj pozostaje liderem w dziedzinie odzieży o wysokiej wydajności. Produkty z tkanin Gore zapewniają komfort i ochronę w trudnych warunkach i w codziennym życiu, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie i pewnie osiągać lepsze rezultaty oraz doświadczać więcej. Począwszy od wędrówek w ulewie, po operacje wojskowe i gaszenie pożarów, głębokie zrozumienie potrzeb konsumentów i przemysłu przez Gore przyczynia się do rozwoju produktów o znaczących korzyściach w zakresie wydajności.

O firmie Gore

W.L. Gore & Associates jest globalną firmą zajmującą się nauką o materiałach, poświęconą przemianom przemysłowym i poprawie jakości życia. Od 1958 roku Gore rozwiązuje złożone wyzwania techniczne w wymagających środowiskach - od przestrzeni kosmicznej po najwyższe szczyty świata, aż po wewnętrzne funkcjonowanie ludzkiego ciała. Dzięki ok. 9 500 współpracowników i silnej, ukierunkowanej na zespół kulturze, Gore osiąga roczne przychody przekraczające 3 miliardy dolarów.

Sklep Górski