Początek roku to czas refleksji i podsumowań. To również odpowiedni moment na stawianie nowych celów, wprowadzania zmian i postanowień. Planujemy podróże, obiecujemy sobie większą dbałość o zdrowie. Jednym z najczęstszych postanowień jest również wprowadzenie do codzienności aktywności fizycznej. Tylko jak wcielić je w życie na dobre? Poniżej znajduje się kilka porad opracowanych przez markę Merrell.

Przygotuj się do planowanego wysiłku

Jeśli Twoim postanowieniem w nowym roku są podróże w góry, odpowiednio się do nich przygotuj. Przynajmniej na dwa miesiące przed wyjazdem zacznij częściej chodzić na długie spacery, uprawiaj Nordic Walking, biegaj lub pływaj. Wszystkie te aktywności pozytywnie wpłyną na kondycję i wytrzymałość. Dzięki takiemu przygotowaniu, będąc w górach nie zrezygnujesz w połowie trasy, ani taki wyjazd nie będzie Ci się kojarzył tylko i wyłącznie ze zmęczeniem organizmu.

marell0901
HAMELEON 7 SLAM LUNA LTR

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia podczas górskich podróży jest odpowiednie obuwie, szczególnie zimą, gdy warunki atmosferyczne mogą się dynamicznie zmieniać. Wybierz rozwiązania proponowane przez markę Merrell, na przykład model Phoenix 2 MID THERMO WP. Jest on wyposażony w membranę M-Select® DRY odpowiedzialną za oddychalność i wodoodporność buta, a także podszewkę z polaru Conductor™ zapewniającą dodatkowe ciepło. Z kolei podeszwa zewnętrzna M-Select™ GRIP zagwarantuje przyczepność na różnego rodzaju powierzchniach.

Połącz siły z najbliższymi

Postanowienia dużo łatwiej jest realizować w grupie ze względu na wzajemne motywowanie i wspieranie. Jeśli Twoje plany na podróżowanie są inne niż znajomych czy rodziny, opowiedz im o swoich zamiarach i poproś o wsparcie w przygotowaniu do ich realizacji. Na przykład jeśli masz zamiar fizycznie przygotowywać się do chodzenia po górach, poproś najbliższych o to, by w chwilach słabości zmotywowali Cię do treningu. Jeśli jednak macie zbieżny cel, jak na przykład odbycie kilku wycieczek w góry, przygotowujcie się i planujcie wyjazdy razem.

Pamiętajcie również o tym, aby podczas wspólnych wędrówek górskich, wziąć pod uwagę również dobór odpowiedniego obuwia. W takich terenach doskonale sprawdzi się model Chameleon THERMO 6 WP SYN, którego podeszwa zewnętrzna Vibram® osiągnęła wartość 4 w skali FIST (Flex Insole System Technology określająca twardości podeszwy) z bieżnikiem 4 mm. Dzięki temu podróż w wędrówka po wymagającym terenie stanie się przyjemniejsza i łatwiejsza. Ponad to izolacja Thinsulate i wyściółka z oddychającej siateczki zapewnią ciepło i komfort w trakcie podróży.

Przygotuj się przed wyjazdem

Pamiętaj, że każdą wyprawę trzeba dokładnie zaplanować. Zajmij się tym odpowiednio wcześniej. Po wyborze kierunku podróży wyszukaj szlaki dostępne w danym terminie, schroniska, w których możesz się zatrzymać, a także zadbaj o odpowiednie przygotowanie pod kątem niezbędnego ekwipunku. Oczywiście jego dobór zależy m.in. od typu i długości trasy, czy od pogody. Pamiętaj o zabraniu ciepłej przeciwdeszczowej kurtki, wygodnego i pojemnego plecaka, a jeśli planujesz wyjazd w niskie góry, możesz wziąć ze sobą również kijki, które pomogą Ci utrzymać równomierne tempo, a w razie potrzeby posłużą za podporę.

marell0901 2
PHOENIX 2 MID THERMO WP

Zadbaj również o komfort swoich nóg i zabierz ze sobą w podróż model butów Chameleon 7 SLAM LUNA LTR. Jest on wyposażony m.in. we wzmocnienie z gumy chroniącej palce, czy poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell Air Cushion amortyzującą wstrząsy i poprawiającą stabilność. Podeszwa zewnętrzna Vibram® zapewni bardzo dobrą przyczepność na lodzie, nawet w ekstremalnych warunkach.

Aktywność fizyczna może mieć same zalety – zmniejsza odczuwanie stresu, polepsza zdrowie, zwiększa wytrzymałość. Pamiętaj jednak, że jednym z najważniejszych elementów uprawiania jakiejkolwiek aktywności jest odpowiedni dobór butów. Dzięki temu zapewnisz sobie odpowiednią stabilizację dopasowaną do wykonywanej czynności, ale także komfort, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko kontuzji czy obtarć.

***

Merrell to obuwie, które wraz ze swoimi użytkownikami tworzy prawdziwe historie. Ponad 30-letnie doświadczenie sprawia, że dociera do najbardziej wymagających entuzjastów aktywnego wypoczynku. Kiedy mówisz Merrell myślisz – wysoka jakość, niezawodność, sprawdzone technologie.

 

 

Źródło: www.merrell.pl