Cała historia zaczęła się w 1983 r., kiedy to niemiecki wspinacz – Bernd Exner, planował swoje zimowe wspinanie w górach Rumuni. Niestety, nigdzie nie mógł  znaleźć dla siebie odpowiedniego śpiwora. Ostatecznie postanowił go uszyć sam, a konkretnie zrobiła to jego żona.

Z czasem zaczęli oni (jako małżeństwo) też szyć pewne rzeczy dla znajomych, innych wspinaczy. Szybko okazało się, iż sprawdzają się one rewelacyjnie w ekstremalnych warunkach. Wraz z obaleniem Muru Berlińskiego w 1989 r., firma Yeti zaistniała na rynku oficjalnie stając się jednocześnie popularna w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.

0107yeti

Produkowane są tu przede wszystkim śpiwory (chociaż nie tylko oczywiście). Produkty te z jednej strony charakteryzuje fantastyczna lekkość i prostota, a z drugiej strony niesamowita praktyczność. Są one bowiem ciepłe, nieprzemakalne i chronią od wiatru. Firma stwarza kolejne innowacyjne materiały, tkaniny i zaskakująco użyteczne patenty.

Zapraszamy również na oficjalną stronę firmy Yeti.

Należy odróżnić niemiecką firmę Yeti od polskiej o tej samej nazwie, która to zgodnie z przepisami Unii Europejskiej zmieniła markę i obecnie jest określana jako Aura.

Produkty firmy Yeti dostępne są również w naszym sklepie. Ale to nie koniec! Obok produktów firmy Yeti, mamy również sprzęt oraz odzież różnych innych marek i producentów. Bez problemu dobrać tu można odpowiednie elementy stroju czy sprzętu do wszelakiej aktywności outdoorowej. A na dodatek wszystko to jest proponowane w korzystnej cenie.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski