Jest to czeska firma sprzętu i odzieży outdoorowej oraz wszystkiego tego, co wiąże się z życiem w namiocie i na biwaku.

Powstała w 2000 r. i dosyć szybko stała się znaczącą marką na rynku wśród miłośników wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Chodzi więc nie tylko o wytrawnych górskich turystów, wspinaczy, podróżników czy obieżyświatów, ale i miłośników długich, miejskich spacerów albo lubiących wiejskie życie na łonie natury.

Nazwa firmy pochodzi od popularnego słowa „trymowanie”. Trymować można sierść psa, żagiel, ekwipunek, ładunek, burtę itd. Chodzi o to, aby podjęte przez nas działania spowodowały, że dany „przedmiot trymowania” będzie najbardziej wydajny, odpowiedni i przydatny.

Podręczniki żeglarstwa mówią o „trymowaniu” jako o zespole czynności, mających na celu nadanie odpowiedniego kształtu żaglowi, linom lub kadłubowi jednostki pływającej.

W naszym górskim sklepie z łatwością natknąć się można na produkty firmy Trimm. Znajdziemy tu gro elementów kojarzących się z biwakiem. Chodzi zatem nie tylko o namioty i śpiwory których wybór jest spory, ale również i inne gadżety jakie podczas tego typu aktywności są bardzo przydatne. Firma ta produkuje także różne ubrania do wszelkich zajęć związanych z aktywnością na świeżym powietrzu. Te także dostępne są w naszym sklepie.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).