Kiedy kupujesz buty trekkingowe zadajesz sobie pytanie: „Jakie jest odpowiednie obuwie dla mnie?”. Wybór nie jest łatwy, ale kiedy zastanowisz się nad kluczowymi zagadnieniami – łatwiej będzie Ci znaleźć właściwy model. Odpowiedz na poniższe pytania i dobierz buty, które spełnią wszystkie oczekiwania.

Znajdź odpowiednie buty trekkingowe

Znajdź odpowiednie buty trekkingowe

DO CZEGO ICH POTRZEBUJESZ?

Hanwag podzielił swoje produkty na 4 kategorie: A, B, C i D.
A – bardzo lekkie i elastyczne, przeznaczone na krótkie wycieczki, spacery lub do codziennego użytku.
B – solidna konstrukcja, dobre wsparcie, przeznaczone na dłuższe wycieczki i piesze wędrówki.
C – nadają się do raków, zaprojektowane z myślą o długich wędrówkach w trudnym terenie,  z plecakiem.
D – w pełni kompatybilne z rakami, przeznaczone do alpinizmu i wspinaczki lodowej.

JAK SPRAWNY I DOŚWIADCZONY JESTEŚ?

Przy wyborze obuwia miejsce w jakie się wybierasz odgrywa kluczową rolę, lecz nie zapominaj o ocenie swojej sprawności fizycznej i doświadczeniu. Osoby bardziej doświadczone i sprawne mogą wybrać lżejsze modele, natomiast jeśli nie czujesz się pewnie lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z trekkingiem, odpowiednio dobierz wagę obuwia. Niskie buty, które nie zakrywają kostki sprawdzą się w niewysokich górach z piaszczystym lub leśnym podłożem. Na trudniejszą trasę z przewagą skalnego podłoża wybierz wysokie modele, które chronią kostki. Bezpieczeństwo w terenie jest najważniejsze, dlatego jeśli masz wątpliwości zawsze wybieraj obuwie bardziej stabilne.

JAK CIĘŻKI JEST TWÓJ PLECAK?

Istnieje ogromna różnica między  kilkutygodniowym trekkingiem w Himalajach z 20-kilogramowym plecakiem, a pieszą wędrówką w Tatrach z lekkim bagażem. W przypadku dłuższych tras z ciężkim plecakiem wybierz bardziej sztywny but, np. z kategorii TREK. Na krótsze wycieczki bardziej odpowiednie będzie obuwie z kolekcji TREK LIGHT.
 
JAKIEJ POGODY SIĘ SPODZIEWASZ I CZY BĘDZIESZ MIEĆ MOŻLIWOŚĆ WYSUSZYĆ BUTY?

Na kilkudniowe wędrówki podczas deszczowej pogody, w wilgotnym klimacie, na terenach podmokłych lub podczas trekkingu zimowego niezastąpionym towarzyszem będzie obuwie z GORE-TEX®. Zwłaszcza tam, gdzie nie masz możliwości suszenia obuwia. Nawet jeśli wędrujesz w takich warunkach raz na jakiś czas, warto rozważyć modele z GORE-TEX®. Niewątpliwą zaletą obuwia skórzanego, którą cenią wszyscy podróżnicy, jest jego dopasowanie się do kształtu stopy, co czyni go wyjątkowo wygodnym. Jednak należy pamiętać, że skóra nie jest w pełni wodoodporna. Skórzane modele najlepiej nosić w suchych warunkach lub gdy buty mają szansę wyschnąć przez noc.

Więcej informacji na: http://www.hanwag.com/

baner sklepgorski