Testy sprzętu

“Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich” - test kurtki puchowej Bergans Of Norway Slingsby Down Light

“Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich” - test kurtki puchowej Bergans Of Norway Slingsby Down Light

Tak napisał Andrzej Sapkowski w III tomie opowieści o rozsławionym już, na cały świat Rzeźniku z Blaviken. Czy na pewno? Czy uniwersalność I wszechstronne dopasowanie do większości zadań, to ujma? We współpracy ze Sklepem Górskim, naprzeciw wyżej wymienionym przesłankom wychodzi Bergans of Norway. Norweska, licząca prawie 120 lat, firma, która swoimi korzeniami sięga do lat 1908-1909, kiedy to Ole F. Bergan podczas jednej ze swoich wypraw, będąc zmęczonym I obolałym, dla ułatwienia swojej wędrówki “zaprojektował” pierwszy stelaż plecaka – patent nr 20547 -, dzięki któremu Bergans of Norway do dziś wspiera swoim sprzętem rzeszę użytkowników.

Czytaj więcej...

Kurtka Floyen Lady Anorak firmy Bergans – dlaczego warto?

Kurtka Floyen Lady Anorak firmy Bergans – dlaczego warto?

Szukacie uniwersalnej lekkiej kurtki na wasze ulubione aktywności – turystyka górska, jazda na rowerze, wspinaczka…. kurtka Bergans of Norway Floyen Lady Anorak to połączenie wygody, swobody ruchów i komfortu.

Czytaj więcej...

Na okres przejściowy – idealny Bergans of Norway Slingsby Down [TEST]

Na okres przejściowy – idealny jak Bergans of Norway Slingsby Down [TEST]

Rankiem przymrozek, w południe wiosenne ciepło, wieczorem znowu zimno. Gdy aura nie może się zdecydować, czy jeszcze zima, czy już wiosna, warto się zaopatrzyć w ubranie, które poradzi sobie z tym dylematem. Okres przejściowy najlepiej przejść w dobrej kurtce, takiej jak Bergans of Norway Slingsby Down Jacket w/Hood

Czytaj więcej...

Buty Ocun Ozone QC zwycięzcą Ocun Testing Tour 2019!

Buty Ocun Ozone QC zwycięzcą Ocun Testing Tour 2019!

Ocun Ozone QC to buty, które najbardziej przypadły do gustu uczestnikom Ocun Testing Tour 2019. Organizatorzy największego w Polsce testu butów wspinaczkowych odwiedzili tym razem aż 18 ścianek, położonych od Gdańska po Bielsko-Białą oraz od Poznania po Lublin, proponując wypróbowanie kilkunastu modeli z bogatej ofert marki.

Czytaj więcej...

Test spodni Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants

Test spodni Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants

Zaczęły się chłodniejsze dni i zapewne część z Was szuka odpowiednich na jesienne warunki softshellowych spodni. Poniżej znajdziecie test produktu Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants bardzo ciekawej propozycji norweskiego producenta. Zapraszam do lektury :)

Czytaj więcej...

Test butów Wild Climb Mangusta

Test butów Wild Climb Mangusta

Po dwóch miesiącach umiarkowanego używania butów wspinaczkowych Wild Climb Mangusta zamieszczam mały test. Buty są lekko agresywnie zakrzywione. Górna część palców oblana gumą, co przydaje się podczas haczenia palców w boulderingu. Przeciwnie zauważyłem, że but nie trzyma pięty, ale może to jest kwestia dopasowania.

Czytaj więcej...

Test subiektywny - Spodnie trekkingowe Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants

Test subiektywny - Spodnie trekkingowe Bergson of Norway Slingsby LT Softshell Pants

Potrzebowałem spodni na lato, odpowiednich na rower jak i na szlak. Tak wszak najlepiej wypoczywać – podjechać gdzie trzeba, i wspiąć się na wierch. O taki też produkt zapytałem w Sklepie Górskim  . Zaproponowano mi spodnie softshellowe męskie Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants 

Czytaj więcej...

Scarpa Testing Event ze Sklepem Górskim w Krakowie

Scarpa Testing Event w Sklepie Górskim w Krakowie

Będzie możliwość przetestowania i poznania z innej strony butów wspinaczkowych, a po zakończeniu wydarzenia będzie można kupić wybrane buty w najlepszej cenie. Zapraszamy na Scarpa Testing Event w poniedziałek 11 marca 2019 roku do Sklepu Górskiego w godzinach 15:00 - 21:00. Na miejscu będą przedstawiciele firmy Scarpa  oraz czołowi polscy wspinacze Teamu Scarpa.

Czytaj więcej...

Test spodni Bergans Fongen Pants

Test spodni Bergans Fongen Pants

Każdy ma jakiś ulubiony rodzaj materiału w którym się dobrze czuje, a szczególnie kiedy chodzi o wspinanie. Moim od zawsze była bawełna lub jej pochodne, ze względu na jej właściwości. Zastanówmy się jakie cechy powinny oferować spodnie do wspinania? – przede wszystkim muszą być wygodne i nie krępować ruchów. Drugorzędną sprawą jest odporność na wytarcia i trwałość ogólna, no i oczywiście design. W poszukiwaniu spodni do wspinania w skałach, natrafiłem na ciekawą propozycje firmy Bergans of Norway w postaci modelu „Fongen Pants”. Producent zadeklarował kilka interesujących cech i rozwiązań technologicznych. Sprawdźmy jak jest naprawdę i czy produkt z wyższej półki rzeczywiście jest taki dobry jakościowo!

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 10213
  • Odsłon artykułów: 28964116

';