Yeti Mallow, oferowany przez Y by Nordisk, zwrócił moją uwagę jako intrygujący element wiatroodpornej, ultralekkiej odzieży,

która zasadniczo łączy w sobie kurtkę i warstwę środkową w jednym projekcie, do wykorzystania podczas szybkich podejść przy dobrej, ale chłodnej pogodzie.

Y by Nordisk Yeti Mellow Jacket używam głównie podczas letnich i jesiennych całodziennych wspinaczek w Alpach i Tatrach, a także podczas treningów biegowych i wędrówek. Ogólnie rzecz biorąc, bluza jest dość uniwersalna. Przez cały czas mojej aktywności, dzięki technologii RedFlex, zauważyłem, że zachowuje swoją skuteczność w utrzymywaniu ciepła, zwłaszcza gdy temperatura spadła i potrzebowałem dodatkowego ocieplenia. Połączenie wiatroodpornej tkaniny ripstop z przodu i elastycznej tkaniny RedFlex z tyłu, po bokach i na rękawach zapewnia idealną równowagę między ochroną a swobodą ruchów. Waga bluzy jest bardzo niska dzięki zastosowaniu wiatroszczelnego materiału tylko w tułowiu, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Dodatkowo płaskie szwy w odzieży zapobiegają otarciom, co jest kluczową cechą podczas długotrwałego noszenia.

Jedną z wyróżniających się zalet Y by Nordisk Yeti Mellow Jacket jest jej wytrzymałość pomimo niewielkiej wagi. Dla alpinisty posiadanie bluzy odpornej na otarcia od skał i szorstkich powierzchni jest niezbędne, a ta spełnia te wymagania. Nigdy nie czułem, że muszę być zbyt ostrożny podczas użytkowania, co pozwala mi skupić się na wspinaczkach bez obawy o uszkodzenie bluzy. Ta trwałość w połączeniu z wiatroodpornym przodem bluzy i doskonałą absorpcją ciepła dzięki technologii RedFlex sprawiły, że jest to niezawodny wybór dla szerokiej gamy zajęć na świeżym powietrzu.

Podsumowując, Y by Nordisk Yeti Mellow Jacket to świetny element garderoby. Z wyjątkiem długich okresów deszczu może służyć jako wszechstronny element wyposażenia, łączący kurtkę i warstwę pośrednią.


Można go zamówić online w Sklepie Górskim.

Maciej Besta

Zapraszamy do Galerii, gdzie znajdziecie więcej zdjęć z testu bluzy Yeti Mallow od producenta Y by Nordisk.