Test Softshell'a marki Crivit Outdoor

Kategoria: Strefa Outdoor / Testy sprzętu

Ostatnio mieliśmy przyjemność testować kurtkę typu Softshell marki Crivit Outdoor - nowej marki na rynku outdoorowym. Poniżej przedstawiamy wyniki testu damskiej i męskiej wersji softshella.

Pierwsze wrażenie po otrzymaniu kurtki było zdecydowanie pozytywne, materiał miły w dotyku, żywy kolor, porządne wykończenia (żadnych wystających nitek czy krzywych szwów). Po przymierzeniu okazało się, że damski model nie jest idealnie dostosowany do kobiecej sylwetki co możemy uznać za minus. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło – pod kurtkę można założyć polar 200, przy czym zachowuję się pełną swobodę ruchów i komfort.

crivit-outoor-softshell-m-2

Softshell sprawdził się podczas wspinaczki na Zamarłej Turni w Tatrach. Fot.www.kurswspinaczkowy.pl

Dół kurtki został wyposażony w przydatny ściągacz co niewątpliwie można zaliczyć do zalet. Mankiety są zakończone ściągaczem na rzepy co zwiększa komfort użytkownika podczas deszczowej pogody. Dobrze dopasowany kaptur został wyposażony w wygodny ściągacz - świetnie leży zarówno na kasku jak i czapce :) Zamek główny sprawia nieco delikatne wrażenie i użytkownik intuicyjnie uważa żeby go nie uszkodzić, jednak podczas testów nie sprawiał on żadnych problemów. Plusem jest zabezpieczenie zamka listwą chroniąca przed przemoknięciem.

crivit-outoor-softshell-1

Dobrze dopasowany kaptur z ściągaczami

Softshell posiada cztery kieszenie – dwie zewnętrzne zasuwane na zamek oraz dwie siatkowe kieszenie wewnętrzne, niestety nie zapinane. Kurka była testowana przy niesprzyjającej deszczowej i wietrznej aurze - zarówno na nizinnych spacerach, jak i podczas tatrzańskich wspinaczek. I trzeba przyznać, że wyszła z tego obroną ręką. Przy średnich opadach nie przemokła i dobrze chroniła przed wiatrem co w porównaniu z przystępną ceną jest jej zasadniczym atutem. Niestety daje się we znaki brak wywietrzników, co przy bardzo dużym wysiłku fizycznym poprawiłoby komfort użytkowania. Największym atutem jest niewątpliwie cena. Ciężko było by znaleźć na rynku pozycję o podobnym stosunku jakość do ceny. Z czystym sumieniem możemy polecić tą kurtkę do wykorzystywania w warunkach zarówno miejskich jak i outdoorowych - przedewszystkim jesienią oraz wczesną wiosną.

crivit-outoor-softshell-m-3

Damska wersja softshella

Plusy:
- estetyczny i przyjemny dla oka wygląd,
- system ściągaczy chroniących od wiatru i deszczu, 
- listwa zabezpieczająca zamek główny,
- przyjemna w dotyku wyściółka wewnętrzna, 
- bardzo atrakcyjna cena.

Minusy:
- brak zapinanych kieszeni wewnętrznych, 
- słabej jakości zamek główny.

Małgorzata Żurek
Paweł Kostoń
Wojciech Karnaś

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10041
  • Odsłon artykułów: 27751125
  
  ';