Zaczęły się chłodniejsze dni i zapewne część z Was szuka odpowiednich na jesienne warunki softshellowych spodni. Poniżej znajdziecie test produktu Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants bardzo ciekawej propozycji norweskiego producenta. Zapraszam do lektury :)

Szukając spodni, które jednocześnie chronić nas będą przed zimnymi powiewami wiatru i wilgocią oraz jednocześnie będą idealnie współpracować z naszym ciałem w najmniejszym stopniu nie krępując ruchów weźcie poważnie pod uwagę zakup Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants, bo to propozycja idealnie dopasowana do Waszych potrzeb. Rzadko kiedy pisząc test mam tak głębokie przekonanie o zareklamowaniu jakiegoś produktu tym razem jednak tak jest. Spodnie Bergans of Norway Slingsby LT Softshell Pants są jednocześnie nieprzewiewne, chronią przed wilgocią, a będąc cienkie i rozciągliwe nie krępują ruchów. Są także zadziwiająco trwałe jak na tak cienki materiał. Z racji użytego do ich uszycia cienkiego materiału są bardzo lekkie. Nadają się do wielu aktywności.  Idealnie posłużą nam na umiarkowanie chłodne dni (początek wiosny, wczesna jesień). Niemniej muszę od razu stwierdzić, że używałem ich również do turystyki w okresie letnim i zdały egzamin znakomicie.

0710 spober_4Bergans Slingsby LT softshell pants nadają się świetnie do turystki. Również letniej... (fot. archiwum autora)

Testując je wędrując po Gorcach miałem raczej wrażenie, że mam na sobie krótkie spodnie z racji braku jakichkolwiek oporów materiału podczas zginania nóg oraz świetnej oddychalności. Materiał doskonale "oddycha", a jednocześnie świetnie chroni nas przed niespodziewanym wiatrem i wilgocią. Muszę podkreślić, że materiał, z którego zostały wykonane spodnie jest również o dziwo (pierwsze wrażenie cienkiej i delikatnej tkaniny) bardzo wytrzymały na przetarcia.

0710 spober_2Test w tatrzańskiej ścianie (fot. archiwum autora)

Spodnie testowałem również wspinając się w Tatrach gdzie nie raz zdażyło mi się zatrzeć kolanem o szorstką granitową skałę. Jakież było moje zdziwienie kiedy nie znalazłem żadnego śladu takowego otarcia na testowanych spodniach. Niewątpliwą zaletą podczas takiej aktywności jest ich elastyczność. Przy wysokich wstawieniach nóg czy szerokim rozkroku mamy raczej wrażenie jakbyśmy wspinali się w cienkich bawełnianych spodniach, a nie wykonanych z softshellu. Warto dodać, że wspinałem się również w północnej ścianie przy temperaturach zbliżonych do 0 i spodnie Bergansa świetnie chroniły mnie przed zimnem.

0710 spober_3W spodniach Bergans Slingsby LT śmiało można wykonywać nawet trudniejsze ruchy wspinaczkowe :) (fot. archiwum autora)

Co do rozwiązań funkcjonalnych. Spodnie mają 3 kieszenie. Na prawym udzie mamy  kieszonkę zamykaną na zamek. Bardzo dobrze wykonana jest również regulacja spodni w pasie. Na dole nogawek cienkie paski odblaskowe. Spodnie również wyglądają na tyle "elegancko", że spokojnie możemy schodząc z gór wyjść w nich na miasto :). Podsumowując Bergans of Norway Slingsby LT Softhell Pants są produktem dopracowanym i przemyślanym wpisującym się w trend  "light and fast" i stanowić mogą śmiało część wyposażenia górskiego dla wymagających użytkowników poszukujących sprzętu równocześnie funkcjonalnego, trwałego i bardzo lekkiego.

Maciej Bajgrowicz