Kolekcja butów Chiruca obejmuje również modele dla dzieci - wygodne i solidne obuwie jest w końcu dla nich szczególnie istotne!

Obuwie trekkingowe jest niezbędne najmłodszym, aby komfortowo spędzili czas na wycieczkach - szkolnych, z przyjaciółmi czy rodziną, weekendowych wycieczkach w góry, na obozach i innych wyjazdach.

Do tej pory oferta dziecięca obejmowała wyłącznie modele trekkingowe, jednak od tego roku do portfolio marki dołączyły również wielofunkcyjne, niskie modele w trzech wariantach kolorystycznych. Każde z tych butów posiadają system sznurowania przystosowany do potrzeb i umiejętności najmłodszych – zapewniający szybkie, pewne i bezproblemowe wiązanie.

Model Troll to znane już buty turystyczne, które są dostępne w rozmiarach od 25 do 40. Jeśli jednak mowa o nowych butach wielofunkcyjnych – Rayo – to można je nabyć w przedziale od rozmiaru 29 do 38.

Buty Troll zostały wykonane z wysokiej jakości skóry zamszowej. Dwuwarstwowa (a także dwukolorowa) podeszwa poliuretanowa zapewnia lekkość oraz amortyzację, które są niezbędne do tego, by spacery były jak najbardziej komfortowe. Dzięki zastosowaniu materiału o niskiej gęstości, stopa prawidłowo pracuje, a odpowiedni bieżnik zapewnia jednocześnie optymalną przyczepność na niemal każdej (zarówno suchej jak i mokrej) nawierzchni.
Nowe buty Rayo posiadają cholewkę z materiałów syntetycznych oraz tekstylnych, a także dwukolorową, gumową podeszwę ze śródpodeszwą. To rozwiązanie zapewnia lekkość oraz odpowiednią amortyzację podczas marszu.

1311chiruca 1

Oba modele są wyposażone w całkowicie wodoodporną a jednocześnie oddychającą membranę Gore-Tex, która zapewnia odpowiedni komfort niezależnie od warunków atmosferycznych.

Wesołe, jasne kolory na pewno spodobają się dzieciom, które chętnie założą je na swoje stopy!
W ofercie marki Chiruca znajduje się również kilka wartych uwagi modeli, które posiadają na tyle szeroką gamę rozmiarów, że będą doskonale nadawać się również dla dzieci i nastolatków. Są to np. Panticosa GTX, Ordesa GTX, Biescas GTX, Sarria GTX oraz Cameros – dostępne od rozmiaru 34 a także Riglos, który można kupić już w rozmiarze 27.

Źródło:
mat.pras. testyoutdoorowe.pl