Test kurtki Bergans Microlight Jacket

Kategoria: Strefa Outdoor / Testy sprzętu

Czy szukacie może lekkiej, wiatroodpornej kurtki na wczesnowiosenne warunki, która dodatkowo da się spakować np. do "nerki" i w czasie górskich biegów, kiedy zależy Wam żeby nie brać ze sobą nic cięższego, będzie zawsze pod ręką? Ochroni też przed lekkim deszczem. Taką właśnie kurtką jest Bergans Microlight Jacket, którą znajdziecie w naszym sklepie górskim.

Kurtkę można łatwo spakować do jednej z kieszeni tejże przez co zajmuje naprawdę mało miejsca. Materiał, z którego jest wykonana jest rozciągliwy w 4 kierunkach przez co zapewnia niezwykłą swobodę ruchów. Również bardzo szybko schnie.

BergamsMicrolight0303 1
Kurtka Bergans Microlight Jacket color Bright Magma/Lava (fot. strona producenta)

Kurtkę testowałem podczas trekingu i jazdy na rowerze w chłodnych warunkach przy temperaturze około 10 stopni Celsjusza i przy zimnym wietrze. Spisała się wzorowo. przy zastosowaniu lekkiej warstwy ocieplającej w postacji bluzy stretch miała całkowitą nieprzepuszczalność na wiatr i stanowiła wystarczającą ochroną przed zimnem. Trzeba dodać, że bardzo dobrze wykonany jest kaptur, w którym bez problemu możemy zmieścić cały kask (patrz zdjęcie), ale mimo dużej pojemności ma bardzo dobry system regulacji pozwalający dopasować go tak do głowy czy kasku aby umożlwić swobodę ruchów i dobrą widoczność. Do dyspozycji mamy dwie boczne kieszenie z szeroko rozsuwanym zamkiem. Rękawy są zabezpieczone dłuższymi i szerokimi patkami umozliwiającymi również dokładną regulację np. dopasowanie do rękawiczek.

BergamsMicrolight0303 3
Kaptur kurtki Bergans Microlight skrywa cały kask i jest dobrze dopasowany. (fot. archiwum autora)

Kurtka wyposażona jest też w dolne ściągacze pozwalające na regulację. Bardzo fajny produkt z kategorii light & fast, który zawsze możecie mieć pod ręką jako zabezpieczenie przed nagłym załamaniem kapryśniej wczesnowiosennej pogody. Polecam!

 

Maciej Bajgrowicz

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10148
  • Odsłon artykułów: 28575708
  
  ';