Nie trzeba organizować wielkich, ogólnopolskich imprez, by pochwalić się górskimi osiągnięciami.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej pokazali nie tylko, że górskie szczyty nie są im obce, ale i że potrafią się szczycić swoimi wyprawami!

W Gminnym Ośrodku Kultury w Świnnej na Żywiecczyźnie odbyła się ciekawa, choć mało jeszcze znana, impreza - II Dzień Górski, czyli wydarzenie podsumowujące m.in. wycieczki organizowane w terenie górskim przez Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej.

- Impreza była bardzo udana, uczestniczyliśmy w prelekcjach pana Piotra Dzikiego z Żywieckiego Parku Krajobrazowego, pana Michała Juraszka z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, oraz pana Szymona Barona, prezesa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddział Bielsko-Biała. Członkowie oraz sympatycy Klubu Górskiego PTT "Razem przez świat" otrzymali odznaki górskie "Beskidy wokół Kotliny Żywieckiej" oraz pamiątkowe dyplomy - relacjonują organizatorzy górskiego spotkania.

Jednocześnie gratulując wszystkim uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej za uczestnictwo w wycieczkach oraz wykonywanie prac związanych z tematyką górską na zajęciach w pracowniach naszego ośrodka.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że podopieczni ŚDS w Pewli Wielkiej nie tylko planują zdobywanie kolejnych szlaków i wierchów, ale i kolejny Dzień Górski.

opr. raz