"GOPR w Beskidach szuka pieniędzy na remont stacji ratunkowych. Remontu wymagają stacje na Klimczoku, Hali Miziowej, w Szczyrku" - podaje Dziennik Zachodni. - "Beskidzcy goprowcy w maju 2019 rozpoczną długo wyczekiwany remont stacji ratunkowej na Klimczoku. Najpierw odnowią łazienki, bo na tyle tylko udało się zdobyć pieniądze. A potrzeby są większe – do remontu nadają się też inne goprówki m.in. na Hali Miziowej"

- W maju rozpoczynamy długo wyczekiwany remont stacji ratunkowej na Klimczoku. I etap prac jest możliwy m.in. dzięki środkom pozyskanym przez ratowników Sekcji Bielsko-Biała w ramach 7. Edycji Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation w kwocie 25.000 zł! Bardzo dziękujemy za wsparcie! - napisali na swoim facebookowym profilu beskidzcy goporowcy.

 

W maju rozpoczynamy długo wyczekiwany remont stacji ratunkowej na Klimczoku. I etap prac jest możliwy m.in. dzięki...

Opublikowany przez GOPR Beskidy Wtorek, 2 kwietnia 2019

To jednak kropla w morzy potrzeb. "Tak naprawdę, to wszystkie nasze obiekty – dyżurka na Klimczoku, na Hali Miziowej, centrala w Szczyrku wymagają generalnych remontów" – przyznał cytowany przez gazetę Jerzy Siodłak, naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR. – "To obiekty budowane, jak to kiedyś się mówiło w 'czynie społecznym', a więc ze środków gdzieś załatwionych. Od ich ostatnich remontów minęło nawet kilkadziesiąt lat".

źródła:
- Dziennik Zachodni
- FB/GOPR Beskidy