W Rabce-Zdroju odbyły się obchody 45-lecia działalności Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Uroczystość odbyła się po zakończeniu kilkudniowego szkolenia dla psów ratowniczych, które odbywało się m.in. na poligonie treningowym w Zarytem oraz pokazach sprzętu i ratownictwa m.in. na deptaku miejskim.

– Zasługujecie na jedno słowo: Dziękuję. Za to wszystko, co zrobiliście do tej pory – mówił Jacek Dębicki, naczelnik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zaznaczając, że Podkomisja Psów Ratowniczych to najlepsza podkomisja działająca w organizacji.

2011psy1
fot. UM Rabak-Zdrój

Wyrazy uznania przekazał przewodnikom czworonożnych ratowników i ich podopiecznym burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.

– Chciałbym przekazać wyrazy uznania i podziękowania dla obecnych i dotychczasowych pracowników za ich zaangażowanie, kreatywność oraz ciężką i odpowiedzialną pracę – powiedział – Serdecznie gratuluję tak pięknego jubileuszu jakim jest 45-lecie działań psów ratowniczych GOPR. Jestem przekonany, że jubileusz będzie dla państwa doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz wyznaczenia planów na przyszłość.

2011psy2
fot. UM Rabak-Zdrój

Okolicznościowa akademia stała się również okazją do podziękowań oraz odznaczeń dla osób najbardziej zasłużonych dla podkomisji. Z okazji jubileuszu przedstawiciele firmy Maxi Zoo, współpracującej z Fundacją GOPR, przekazali – w swoim imieniu i klientów swojej firmy – na rzecz psów ratowniczych czek o wartości 110 tysięcy złotych, pochodzący ze zbiórek i sprzedaży okolicznościowych bransoletek.

2111psy3
fot. UM Rabak-Zdrój

źródło:
- UM Rabka-Zdrój
- goral.info.pl