Uwaga, uwaga! Przed nami ostatni już webinar w ramach tegorocznej akcji „Lawinowe ABC",

który poświęcimy pierwszej pomocy w wypadkach lawinowych. Dowiecie się m.in., jak pomóc osobie, która została porwana przez lawinę, a także jak postępować z człowiekiem mocno wychłodzonym. Spotkanie poprowadzi Sylweriusz Kosiński, ratownik TOPR, lekarz od lat zajmujący się tematem hipotermii.

Webinar jest częścią projektu „Lawinowe ABC" realizowanego przez TPN przy współpracy PZU. To już trzecia z czterech zaplanowanych prezentacji dotyczących uprawiania turystyki zimowej. W szczególności zasad bezpieczeństwa, oceny stopnia zagrożenia lawinowego oraz zastosowania sprzętu do ratownictwa lawinowego.

Osoby zainteresowane tematyką turystyki zimowej zachęcamy również do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej, który wystartuje z początkiem marca. Szczegóły znajdziecie na profilu Lawinowe ABC oraz na stronie www.lawinoweabc.pl. Zakres tematyczny konkursu obejmie zagadnienia będące przedmiotem wspomnianych webinarów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. uczestnictwo w kursie lawinowym, dlatego zachęcamy do uważnego oglądania!

 

Spotkamy się, jak zawsze na platformie Zoom, na naszym kanale TPNVideo na YouTube oraz na Facebooku.
Pamiętajcie: czwartek, 25 lutego, godzina 19.00!

Poprzednie webinary do obejrzenia są na naszym kanale TPNVideo na platformie YouTube.

Źródło:
mat.pras. TPN