Rewolucyjne buty Meindl

Kategoria: Bezpieczeństwo / Porady

Rewolucyjne buty MEINDL Air Revolution 2.0 GTX

OPIS

Buty tej firmy są jeszcze chyba mało popularne na naszym rynku 1 stąd wiele pytań na ich temat na różnych górskich torach. Seria Air Revolution posiada wskaźniki cyfrowe, które charakteryzują przeznaczenie buta. Te są modelem typowo turystycznym o względnie twardej podeszwie z firmowym żółtym znaczkiem Vibram. Nosy butów zostały wysoko osłonięte gumą. Zewnętrzne warstwy to gruby nubuk, wszystkie szwy są podwójne, nici zaś to stuprocentowy poliamid. Zewnętrzny język tworzy całość z butem i wykonany jest również z nubuku. Wewnętrzny jest całkowicie wyjmowany (odczepiany), a stabilizowany jest za pomocą dwóch rzepów (taśmy velcro). Przy systemie haczyków znajdują się wstawki Goretex. zwiększające elastyczność w czasie chodzenia. System sznurowania to siedem par haczyków: pierwsze trzy dolne to oczka, kolejna para to haczyki zaciskowe (utrudniają przesuwanie się sznurowadeł między dwoma strefami sznurowania) i górne typowe haczyki Tyły butów posiadają wzmocnienia nad ścięgnami Achillesa, stabilizujące kształt buta. Wewnątrz znajduje się wyjmowana, anatomicznie ukształtowana wkładka Air Active pogrubiona pod piętą (amortyzacja dodatkowa) ze specjalnymi przetłoczeniami, które umożliwiają odprowadzanie potu. Przemieszcza się on do przedniej buta i między jednym a drugim językiem wydobywa się na zewnątrz. Od wewnątrz buty posiadają wszędzie wyściółkę z Goretexu. Memory Foam. System to zastosowanie termokształtowalnej pianki wewnątrz cholewki buta. Pod wpływem ciepła lepiej dopasowuje się on do kształtu nogi.

OCENA

Te buty nie wymagają tzw. wstępnego rozchodzenia i już przy pierwszym nałożeniu na nogi są bardzo wygodne (oczywiście pod warunkiem wyboru właściwego rozmiaru). Komfort użytkowania zapewniają miękkie i grube cholewki. Podeszwa Vibram dobrze sprawdza się nawet na mokrym i skalnym podłożu. Będąc w miarę twardą, jest elastyczna w czasie chodzenia. Zupełnym novum jest całkowicie wyjmowany język wewnętrzny, dzięki czemu unikamy jego krzywego ułożenia (język nie przesuwa się w czasie marszu).

W porównaniu z innymi buty te charakteryzują się doskonałą odpornością na przemakanie. Podczas gdy inni po wędrówce w deszczu musieli suszyć swoje obuwie, moje nie wymagało takiego zabiegu. Zawdzięczają to między innymi swojej konstrukcji. Dzięki systemowi Air Revolution po zdjęciu z nóg buty nie są wilgotne od potu. Susząc je za każdym razem, odczepiałem języki i wyjmowałem wkładki Air Active.

Dużą zaletą butów jest fakt, że nie są źródłem nieprzyjemnych zapachów. Pod tym względem porównać je można z modelem Allrounder.

Po całym sezonie użytkowania zauważyłem, że odkleja się wywinięta warstwa gumy na nosie. Nie wiem, czy to na skutek zaczepienia, czy też jest to wada produkcyjna. niemniej usterka ta jest objęta gwarancją.

Skarpety nadają się doskonale do wykorzystywania ich także w połączeniu z innym obuwiem. Śliska pięta ułatwia wkładanie buta, zapobiegając jednocześnie rozciąganiu się skarpety. Komfort użytkowania podnosi także zróżnicowana grubość dzianiny. Perforacje pod stopą mają korzystny wpływ na ukierunkowane przechodzenie wilgoci w bucie i dobrze zdają egzamin w połączeniu z wkładkami Air Active. Waga pary butów o rozmiarze 6,5 wynosi 1300 gramów.

Dystrybucja: LARIX
http://www.larix.home.pl/

Materiał ukazał się w magazynie GÓRY, (127) grudzień 2004

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10037
  • Odsłon artykułów: 27717918
  
  ';