Plecak M&W Model ALP 55+15

Kategoria: Bezpieczeństwo / Porady

Plecak M&W Model ALP 55+15

OPIS

Jednokomorowy. Materiał Cordura 1000 DuPont. Na pierwszy rzut oka plecak jak plecak, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Przy bliższym obejrzeniu odkrywamy w nim detale, które mają wpływ na wygodę użytkowania i funkcjonalność.

Klapa o regulowanej wysokości ma fartuch wykonany z tego samego materiału co cały plecak. W wewnętrznej kieszeni klapy znajduje się dodatkowa zapinana na rzep kieszeń na dokumenty i karabinek umożliwiający przypięcie np. kluczy. Na wierzchu klapy znajdują się rozpinane taśmy do mocowania raków lub karimaty. Plecak posiada wewnętrzny stelaż - wkładkę z tworzywa wzmocnioną aluminiową listwą, którą możemy przez odpowiednie wygięcie dopasować do swojej budowy. Zapakowany plecak spinamy specjalną taśmą ściągającą przed zamknięciem klapy. Dzięki temu w miarę potrzeby możemy coś pod nią umieścić. Boczne paski ściągające (górny jest rozpinany) umożliwiają regulację wielkości plecaka oraz przytroczenie nart lub innego ekwipunku. Po obu bokach u dołu znajdują się dzielone kieszonki, w które zatknąć można kijki, złożoną sondę lawinową czy stelaż namiotu. Dodatkowe znajdujące się na nich taśmy służą do przełożenia nart lub innych dłuższych przedmiotów, które musimy przytroczyć. Plecak posiada dwa praktyczne ucha ułatwiające podnoszenie i przestawianie. Na lekkim i nie grzejącym pasie biodrowym znajduje się szpejarka. Przewidziano dwa uchwyty do zamocowania czekanów lub dziabek. Zamki japońskiej firmy YKK. Klamry ITW Nexus.

OCENA

Zwarta konstrukcja bez dodatkowych wątpliwych ulepszeń. Raczej wąski i dzięki temu dobrze leży na plecach, przetłoczenia dwustronne na plecach “for air" dobrze wentylują plecy. Wygodny w czasie marszu. Rozpinane taśmy bardzo ułatwiają przyczepienie sprzętu, nie ma potrzeby przeciągania pod nimi raków czy nart - wystarczy rozpiąć. Taśmy mocujące na plecaku styliska czekanów są przyszyte na stałe, dzięki temu nawet rozpięte nie zostaną zgubione. Wygodne o obłych kształtach klamry Nexus działają bez zarzutu. Regulowana wysokość pasa piersiowego, aż na długości 15 cm, umożliwia spięcie szelek w dogodnym dla nas położeniu. Plecak jest uszyty najlepszego istniejącego materiału - Cordura 1000. Jest naprawdę odporny na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Plecak posiada możliwość wyprowadzenia z tyłu klapy rurki od pojemnika z płynem, który można umieścić pod klapą. Taśma ściągająca zapakowany plecak umożliwia delikatne włożenie “camel bag".

Optymalna jest wielkość plecaka, dzięki czemu może służyć w lecie i zimą na jednodniowe eskapady. A po ściągnięciu bocznymi taśmami jesteśmy posiadaczami małego plecaka. Mój posiada rozmiar 2 i jest przeznaczony do wzrostu ok. 175 cm. Odporny na przemakanie, ale to wszystko zależy od sposobu konserwacji i uszkodzeń mechanicznych materiału. Producent daje 5 lat gwarancji na jakość wykonania i użyte materiały.

Producent: Mount & Wave

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Materiał ukazał się w magazynie GÓRY, Nr  4 (119) kwiecień 2004

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10033
  • Odsłon artykułów: 27700902
  
  ';