MELLOS DRES czyli RMQ1/A14/117

 OPIS

Dwuczęściowy komplet, bluza i spodnie o charakterystycznym dla Mellos'a kroju. Bluza posiada tradycyjne skośne cięcia i listwy, kryjące zamki kieszeni. Ramiona i łokcie dodatkowo wzmocniono bardzo wytrzymałym materiałem. Wysoki kołnierz chroni szyję, a całość zapinana jest na zamek błyskawiczny. Suwaki zamków wyposażone są w taśmy ułatwiające ich zamykanie i otwieranie. Bluza posiada u dołu ściągacz gumowy z dwoma stoperami. Spodnie ściągane w pasie gumą i dodatkowo zawiązywaną taśmą. Posiadają dwie boczne kieszenie i tylną zamykaną na rzep. Na kolanach znajdują się dodatkowe, odpowiednio wyprofilowane wzmocnienia. W kroku spodnie posiadają klin, który zdecydowanie podnosi komfort użytkowania. Materiał, z której został wyprodukowany komplet to TERINDA, teflonowa tkanina technologicznie zaawansowana, wykazująca elastyczne tendencje. Wewnętrzna strona materiału jest śliska, a zewnętrzna to rodzaj misia lub weluru.


OCENA

Często nie wiadomo co włożyć do plecaka jako drugi komplet odzieży lub co mieć na zmianę w schronisku. Ten dwuczęściowy komplet nadaje się do tego w całej rozciągłości. Może stanowić ubranie, w którym chodzimy w schronisku, równie dobrze zastąpi nam normalny strój górski, a równocześnie doskonale nadaje się do używania w domowych pieleszach. Jest po prostu uniwersalny, to jest jego wielką zaletą. Materiał jest bardzo przyjemny w użytkowaniu, miękki, doskonale się pierze. Szybko wysycha. Luźny krój sprawia, że czujemy się w nim swobodnie, ale to również zasługa wielu detali czy tajników kroju, które gwarantują nam komfort użytkowania. Na rękawie bluzy widnieje charakterystyczny dla Mello'sa motyl. Obszerne kieszenie zarówno w bluzie jak i spodniach powodują, że nie musimy martwić się o ich zawartość wtedy, kiedy nie są zamknięte. To naprawdę bardzo praktyczny komplet.


Waga całości rozm. M wynosi 750g Producent RTO Zduńska Wola

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Materiał ukazał się w magazynie GÓRY, Nr 11 (102) listopad 2002