Polski Związek Alpinizmu jest współautorem programu ubezpieczeniowego PZU "Bezpieczny powrót". Jest to pierwsza polska oferta, która powstała z myślą o wszystkich pasjonatach gór i sportów górskich.

121175-m

 fot. Bogusław Kowalski.

"Bezpieczny powrót" wystartował rok temu i w tym czasie stał się rozpoznawalny w środowisku górskim. Rosnąca popularność programu pozwoliła na wprowadzenie nowych rozszerzeń do zakresu ochrony. Wprowadzone zmiany wynikają z uwag i sugestii zgłaszanych przez samych uczestników programu.

Drugi pakiet

Teraz można wybrać z dwóch wariantów ubezpieczenia. Pierwszy pozostał bez zmian, także jeśli chodzi o cenę. Drugi obejmuje ten sam zakres ochrony, ale podwyższone zostały sumy ubezpieczenia. Najważniejsza zmiana dotyczy akcji ratunkowej, suma ubezpieczenia wzrosła do 250 tys. zł. Doświadczenie pierwszego roku pokazuje, że koszty pomocy, zwłaszcza w przypadku zawodników i osób wspinających się wyczynowo, mogą znacznie przekroczyć podstawową sumę 100 tys. zł.
Suma ubezpieczenia bagażu wynosi teraz 3 tys. zł, a ochrony prawnej 35 tys. zł.
Koszt nowego rozszerzonego wariantu to 521 zł. Dostępny jest tylko w opcji indywidualnej.
Zakres Akcja ratunkowa (w tym z użyciem helikoptera)

- Wariant I - 100 000 zł
- Wariant II - 250 000 zł

Koszty transportu do kraju

- Wariant I - bez ograniczeń
- Wariant II - bez ograniczeń

Koszty leczenia

- Wariant I - 250 000 zł
- Wariant II - 250 000 zł

a) limit na koszty leczenia ambulatoryjnego

- Wariant I - 2 000,00 euro
- Wariant II - 5 000,00 euro

b) udział własny w zakresie leczenia ambulatoryjnego i zakupu leków

- Wariant I - 70,00 euro
- Wariant II - 70,00 euro

OC za szkody na osobie

- Wariant I - 500 000zł
- Wariant II - 500 000zł

OC za szkody na mieniu

- Wariant I - 100 000zł
- Wariant II - 100 000 zł

Pomoc prawna

- Wariant I - 20 000 zł
- Wariant II - 35 000 zł

Bagaż

- Wariant I - 2 000 zł
- Wariant II - 3 000 zł

Ochrona do 7 600 m n.p.m.

Koniec z ograniczeniem do 6 000 m n.p.m. Teraz dodatkowo można wykupić rozszerzenie do 7 600 m n.p.m. Stale rośnie grupa osób wyruszających w najwyższe góry świata. Teraz mają zagwarantowaną ochronę nawet w miejscach, w których panują ekstremalne warunki. Co ważne ubezpieczyciel nie wymaga indywidualnej oceny ryzyka. Koszt rozszerzenia ochrony jest stały, ale trzeba spełnić trzy warunki. Należy wykonać badania medyczne przed wyprawą i uzyskać pozytywną opinię lekarza. Ubezpieczony musi posiadać doświadczenie we wspinaczce wysokogórskiej. Po trzecie, wyprawa nie może być zaplanowana na dotarcie na wysokość ponad 7600 m n.p.m.

Rozszerzenia tańsze o połowę

PZU obniżyło składki dla osób, które chcą wydłużyć czas pojedynczej wyprawy do 16 tygodni. Mniej także trzeba teraz zapłacić za rozszerzenie kosztów leczenia chorób przewlekłych. Zniżki są znaczące bo stanowią połowę dotychczas obowiązujących składek.

Przez rok działania programu stało się jasne, że ubezpieczenie gwarantuje pewną ochronę. Można stwierdzić, że "Bezpieczny powrót" przeszedł swój chrzest bojowy i udowodnił swoją skuteczność.

Doświadczenia zebrane przez pierwszy rok pokazały jak ważna jest rola polskiego ubezpieczyciela. W przypadku sytuacji spornych wiadomo do kogo i gdzie się zwrócić o rozstrzygniecie. Praktyka pokazała, że większość sytuacji spornych, jest rozstrzygana na korzyść ubezpieczonych.

Aby zawrzeć ubezpieczenie wystarczy złożyć wniosek online. Polisa jest wysyłana na e-mail. Karta ubezpieczenia z zakodowanymi informacjami o polisie dostaniesz pocztą na wskazany adres. Ochrona ubezpieczenia rozpoczyna się już w momencie złożenia wniosku.
Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu na stronie PZA.

Sprzedaż i obsługę polisową ubezpieczenia prowadzi:
iExpert.pl SA
tel.: + 48 22 100 26 00
www.sport.iexpert.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji oraz wniosek dostępne TUTAJ