Pierwsze polskie ubezpieczenie dla pasjonatach gór i sportów górskich stworzone przez Polski Związek Alpinizmu i PZU - 'Bezpieczny powrót' dostępne jest już od roku. Dzięki uwagom uczestników programu ubezpieczenie jest modyfikowane i rozbudowywane, m.in. o sygnalizowaną potrzebę rozszerzania ochrony na terenach położonych powyżej 6 000 m n.p.m

'Bezpieczny powrót' wystartował rok temu i w tym czasie stał się rozpoznawalny w środowisku górskim. Rosnąca popularność programu pozwoliła na wprowadzenie nowych rozszerzeń do zakresu ochrony. Wprowadzone zmiany wynikają z uwag i sugestii zgłaszanych przez samych uczestników programu.

Drugi pakiet

Teraz można wybrać z dwóch wariantów ubezpieczenia. Pierwszy pozostał bez zmian, także jeśli chodzi o cenę. Drugi obejmuje ten sam zakres ochrony, ale podwyższone zostały sumy gwarancyjne. Najważniejsza zmiana dotyczy akcji ratunkowej, suma ubezpieczenia wzrosła do 250 tys. zł. Doświadczenie pierwszego roku pokazuje, że koszty pomocy, zwłaszcza w przypadku zawodników i osób wspinających się wyczynowo, mogą znacznie przekroczyć podstawową sumę 100 tys. zł.
Suma ubezpieczenia bagażu wynosi teraz 3 tys. zł, a ochrony prawnej 35 tys. zł. Koszt nowego rozszerzonego wariantu to 521 zł. Dostępny jest jednak tylko w opcji indywidualnej.

33333

Ochrona do 7 600 m n.p.m.


W przypadku 'Bezpiecznego powrotu' koniec z ograniczeniem do 6 000 m n.p.m. Pojawiła się możliwość dodatkowego rozszerzenie do 7 600 m n.p.m. Stale rośnie grupa osób wyruszających w najwyższe góry świata. Teraz mają zagwarantowana ochronę nawet w miejscach, w których panują ekstremalne warunki. Co ważne ubezpieczyciel nie wymaga indywidualnej oceny ryzyka. Koszt rozszerzenia ochrony jest stały, ale trzeba spełnić trzy warunki. Należy wykonać badania medyczne przed wyprawą i uzyskać pozytywną opinię lekarza. Ubezpieczony musi posiadać doświadczenie we wspinaczce wysokogórskiej. Po trzecie, wyprawa nie jest zaplanowana na dotarcie na wysokość ponad 7600 m n.p.m.

shutterstock 172118375

Rozszerzenia tańsze o połowę

PZU obniżyło składki dla osób, które chcą wydłużyć czas pojedynczej wyprawy do 16 tygodni. Mniej także trzeba teraz zapłacić za rozszerzenie kosztów leczenia chorób przewlekłych. Zniżki są znaczące bo stanowią połowę dotychczas obowiązujących składek.

Przez rok działania programu stało się jasne, że ubezpieczenie gwarantuje pewną ochronę. Można stwierdzić, że 'Bezpieczny powrót' przeszedł swój chrzest bojowy i udowodnił swoją skuteczność.

Doświadczenia zebrane przez pierwszy rok pokazały jak ważna jest rola polskiego ubezpieczyciela. W przypadku sytuacji spornych wiadomo do kogo i gdzie się zwrócić o rozstrzygniecie. Praktyka pokazała ,że większość sytuacji spornych, jest rozstrzygana na korzyść ubezpieczonych.

Aby zawrzeć ubezpieczenie wystarczy złożyć wniosek online. Polisa jest wysyłana na email. Karta ubezpieczenia z zakodowanymi informacjami o polisie dostaniesz pocztą na wskazany adres. Ochrona ubezpieczenia rozpoczyna się już w momencie złożenia wniosku.

Chcesz się ubezpieczyć kliknij TUTAJ.