Klub Zdobywców Koron Górskich Rzeczypospolitej Polskiej promuje polskie góry i propaguje turystykę górską. To są nadrzędne cele misji jaką przyjął na siebie klub. Przyjęto założenie, że propagowanie turystyki górskiej powinno obejmować jak najszerszy krąg naszej turystycznej braci. A oczkiem w głowie prowadzącego klub są dzieci i młodzież do lat 18.

Jest szereg udogodnień dla rodziców i dziadków, którzy chcą zachęcić swoje skarby do chodzenia po górach i zaszczepić w nich górskiego bakcyla. Dzieci można zapisywać do klubu w każdym wieku.

Złote dzieci KZKG RP

Nasi najmłodsi mogą zdobywać odznaki już od 3-4 roku życia, kiedy mniej wymagające trasy młody klubowicz pokonuje na własnych nóżkach. Bardzo ważna w tym przypadku jest świadomość dziecka, że obcuje z górami, na drugi plan schodzi wiedza na temat nazwy pasma, czy szczytu jaki jest zdobywany. To rodzice czy dziadkowie sami podejmują decyzję kiedy zostanie przeprowadzona weryfikacja.

To ze względu na najmłodszych praktycznie w każdej koronie po zdobyciu pierwszego szczytu stajemy się zdobywcą odznaki w stopniu popularnym. Taka nagroda za trud wprawia dzieci w stan tak głębokiego zadowolenia, że bardzo często nie mogą się doczekać kolejnego wypadu w góry. Sporym udogodnieniem jest także specjalny system zniżek na pakiety startowe i zdobywane po przystąpieniu odznaki.

Chociaż wraz ze wzrostem klubu ilość dzieci w klubie stale się wacha to jednak zawsze oscyluje około 15 punktów % ogółu klubowiczów.

Nie jest też tak, że nasi najmłodsi tylko są na listach klubowych. Dzielnie udeptują ziemię na wielu szczytach naszych polskich gór.

Oto nasze złote dzieci Wiktoria, Szymon, Klaudia i najmłodsza tym gronie Zuzanna. Każde z nich ma na swoim koncie minimum jedną w pełni zrealizowaną koronę z odznaką w kolorze złotym. Poza nimi posiadają srebrne, brązowe i wiele popularnych z pozostałych pasm górskich.

Złote dzieci KZKG RP

Złote dzieci KZKG RP

Zlote dzieci KZKG RP

Złote dzieci KZKG RP

Jeżeli chcesz aby twoje dziecko nie spędziło dzieciństwa i młodości tylko na kompie czy przed TV sprawdź ofertę klubu.

www.koronygor.pl

Jeżeli chcesz zobaczyć jak bawią się w klubie inne dzieci zapraszam na:

www.facebook.com/kzkgrp/

Polub naszą stronę będziesz na bieżąco.