Od wielu osób słyszałem, że jest to najpiękniejszy polski Beskid. Trudno się nie zgodzić z tym, że jest uroczy i ma bardzo wiele walorów. Na szczęście w KZKG RP nie robimy rankingów urody naszych gór więc ten dylemat pozostaje poza zasięgiem naszych rozmyślań.

Jednak co jest pewne. Pomimo swojej atrakcyjności są to góry stosunkowo mało znane. Ze względu na brak rozbudowanej infrastruktury turystycznej, jeszcze nie tak bardzo zadeptane.

Jednakże nie ulegajcie sugestii wysokości szczytów nad poziomem morza. To góry wymagające i nie jeden się nimi zaskoczył. Przyjrzyjcie się listom koron najwybitniejszych. Tam mamy do czynienia ze znacznym udziałem szczytów właśnie z Beskidu Wyspowego. Spore wybitności szczytów oraz strome podejścia dla jednych stanowią trudność dla innych są dowodem ich atrakcyjności.

W KZKG RP do KBW wytypowano 20 szczytów do zdobycia. Odznaka  4 stopniowa. Popularna tradycyjnie po zdobyciu 1 szczytu z listy. Brązowa po zdobyciu piątego. Na srebrną zasłużymy wchodząc na dziesiąty szczyt a na złoto trzeba zdobyć wszystkie 20 szczytów z listy.

Odznaka popularna

Odznaka brązowa

Odznaka srebrna

Odznaka złota

Zapraszamy do polubienia strony klubu na fb. Tutaj widać jak żyje klub.
www.facebook.com/kzkgrp/

Pełna oferta i zasady funkcjonowania klubu na:
www.koronygor.pl

Zapraszamy do lektury i do klubu także.