Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż do grona partnerów Portalu Górskiego dołączyło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Dzięki temu nasi czytelnicy będą mieli sposobność ku temu, by na łamach Portalu znaleźć informacje związane z aktualnymi wydarzeniami odbywającymi się pod szyldem PTTK. Zachęcamy do odwiedzania strony https://www.pttk.pl/. Zaś pod linkiem http://pttk.pl/imprezy_pttk/imprezy.php można zapoznać się z kalendarzem imprez turystycznych organizowanych przez najbardziej znane polskie towarzystwo turystyczne.

PTTK

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało sześćdziesiąt lat temu z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.), stając się ich prawnym następcą, spadkobiercą ich tradycji, dorobku ideowego, a także majątku.

Przez sześćdziesiąt lat wiele się w turystyce polskiej zmieniło – inne są warunki i możliwości, inne potrzeby, wreszcie inny sprzęt i baza. Niezmienne jednak pozostały idee łączące naszych członków – chęć poznawania kraju i świata, radość z aktywności fizycznej i kontaktu z przyrodą, wreszcie potrzeba wspólnego działania.

Od powstania w 1950 r. PTTK rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach, od turystyki pieszej górskiej i nizinnej począwszy, po przez kolarską, kajakową, żeglarską, konną i narciarska, aż po motorową.

Źródło - www.pttk.pl