Miłośnicy wędrówek po Gorcach ponownie będą mogli odpocząć w schronisku Koliba na Łapsowej Polanie w Gorcach. Po wielu latach zostało przywrócone dla ruchu turystycznego.

Kto pamięta gorczańskie schronisko na Łapsowej Polanie? Ten kto pamięta, będzie mógł znów pod jego dachem wypić gorącą herbatę. Kto nie pamięta, będzie mógł poznać nowy-stary obiekt w Gorcach. Koliba bowiem wraca na górska mapę Polski.

Koliba

- Koliba może już przyjmować gości, dysponując 30 miejscami noclegowymi oraz bufetem z dużą jadalnią i kominkiem. To wyjątkowe miejsce łączy spokój, ciszę, przepiękne widoki z pysznym jedzeniem – zachęca serwis prasowy Nowego Targu.

Podczas najbliższego sezonu turystycznego warto zawitać w te rejony polskich gór. Jak opisują właściciele schroniska, położona na południowych stokach Gorców (Bukowiny Obidowskiej) na wysokości 860 m n.p.m. Łapsowa Polana to miejsce niezwykle atrakcyjnie widokowo, nieodległe i łatwo dostępne dla każdego (ok. 30 min. marszu z Marfianej Góry), z którego rozpościera się przepiękna panorama Tatr i Nowego Targu.

Koliba

Odnowiony budynek jest własnością miasta Nowy Targ. Na nowy wizerunek obiektu będą pracować dzierżawcy, małżeństwo Obarów ze Świdnika oraz Józef Krauzowicz - goprowiec z Nowego Targu.

fot. UM Nowy Targ