Warunki pogodowe w górach Polski (07.02.2020)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Zima nareszcie pokazała „co potrafi”. W Tatrach obowiązuje III stopień zagrożenia lawinowego. Przed wyruszeniem na szlaki (nie tylko te tatrzańskie), warto zapoznać się z aktualną sytuacją pogodową oraz tym czy dana trasa jest dostępna do ruchu turystycznego i jakie są ewentualne trudności. Oczywiście cieszą się narciarze i dzieciaki. Pomstują zaś (i to bardzo) kierowcy...

W Tatrach zapowiada się sporo chmur. Szczególnie dużo ma być ich dzisiaj. Jutro natomiast zaświeci więcej słońca. W niedzielę – różnie – pogoda „w kratkę”. Chłodno nie będzie. W Tatrach Zachodnich temperatura wyniesie ok. 0 stopni. Zimniej (chociaż nie jakoś bardzo) zrobić ma się w Tatrach Wysokich – w okolicach Kasprowego – dzisiaj termometry mogą wskazywać tu nawet -7 stopni.

0702warunki

Co do pozostałych gór, sytuacja ma się podobnie...

Szczególnie brzydkie, nieprzyjemne i pochmurne dni zapowiadają się w Karkonoszach i na Babiej Górze. Dla odmiany w Bieszczadach czy w Pieninach ma być sporo słońca.

Żartów już nie ma! Ciepły, szczelny, dobry ubiór, profesjonalny, atestowany sprzęt i odpowiednie umiejętności są nawet nie „dobrze widziane, ale KONIECZNE! Zapraszamy do wizyty w naszym górskim sklepie.

 

Sklep Górski

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 9966
  • Odsłon artykułów: 27327044
  
  ';