A tymczasem w Tatrach (23.06.2020)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Prognozy pogody są mało ciekawe. Ratownicy TOPR odradzają wycieczek w góry. Pada i jest pochmurno – miejscami nawet bardzo. Mimo to nie znaczy, że taka paskudna aura czy koronawirus całkowicie pozbawić nas może kontaktu z górami. Zawsze pozostają książki, albumy czy zdjęcia. TPN co chwila proponuje różnego rodzaju prelekcje, pogadanki i webinary na tematy jednoznacznie powiązane z Tatrami. Nie brakuje też ścieżek edukacyjnych czy zorganizowanych spacerów. Wiele ciekawych wydarzeń dzieje się też w schroniskach.

Kolej na Kasprowy jeździ bez zmian, choć obostrzenia obowiązują niezmiennie:

-w trosce o wspólne bezpieczeństwo zaleca się kupowanie biletów online (https://www.sklep.pkl.pl/) lub w biletomatach PKL,
-ograniczono przepustowość przewozową,
-przygotowane są stanowiska do dezynfekcji rąk w ogólnodostępnych miejscach, by zachować niezbędną higienę,
-prowadzone są regularne odkażania powierzchni wspólnych, wagonów, uchwytów, poręczy, terminali płatniczych, biletomatów,
-punkty gastronomiczne prowadzą sprzedaż tylko na wynos.

2406warunki

A może by tak „udać się” na wirtualne, górskie zakupy do naszego sklepu? Szeroki wybór marek, różnych modeli przeznaczonych do konkretnej aktywności outdoorowej, korzystne ceny i profesjonalni doradcy zagwarantują nam najwłaściwsze podjęcie decyzji i dokonanie ewentualnych wyborów.

W minionym tygodniu wydarzyło się sporo wypadków. W dużej mierze wynikały one z poślizgnięć na mokrych skałach i pobłądzeń.

Szlaki nadal będą śliskie, a z reguły od godzin południowych szykują się burze. Planując tatrzańskie wędrówki należy sprawdzić bieżącą prognozę pogody, gdyż ta zmienia się dynamicznie i w stosunku niej podejmować decyzję iść czy nie wychodzić w góry.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10249
  • Odsłon artykułów: 29125337
  
  ';