W górach dobre warunki na turystykę. 

To dopiero sierpień, przed nami synoptycy zapowiadają jeszcze sporo ciepłych dni, ale fakty są też takie, że turyści, wędrując szlakiem na Granaty, zarejestrowali na filmie jak pada śnieg! To oczywiście pierwsze tego typu zjawisko od wiosny. Czy oznacza to koniec lata?
Pewnie nie. Ale fakt faktem, że temperatury powietrza (szczególnie w Tatrach i to w tych najwyższych partiach szczytowych) spadły znacznie – prawie do 0 stopni!
Na szczęście w ten weekend tak źle nie będzie. Termometry w Tatrach wskazywać będą temperaturę w granicach 15 stopni – chociaż w sobotę, w rejonie Kasprowego Wierchu może być tylko 10 stopni. Wtedy też (czy tu, czy w Piątce) może trochę pokropić.
W Tatrach Zachodnich natomiast szykuje się dość dobra, ciepła pogoda z rozpogodzeniami i przejaśnieniami.
I o ile w Górach Świętokrzyskich, warunki atmosferyczne będą podobne do tych tatrzańskich – karpackich (też ciepło, rozpogodzenia, przejaśnienia, a w sobotę możliwe, że popada deszcz), o tyle w Sudetach pokropić może i dzisiaj i w niedzielę – oprócz tego zapowiadają się dość pochmurne, ale ciepłe dni. Więcej słońca powinno pojawić się jutro.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,,
https://podroze.onet.pl/,
https://tpn.pl/.