A tymczasem w Tatrach (05.11.2019)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Wysoko w Tatrach znowu spadł śnieg. Im więc zapuszczamy się wyżej i dalej, tym warunki robią się coraz gorsze. Miejscami – lód, śnieg, ślizgawica, a w tych niższych partiach nie brakuje błota. Poza tym daje się we znaki silnie wiejący wiatr. Może on zrywać gałęzie, a nawet łamać drzewa. Wędrowanie w takich warunkach bezpieczne nie jest.

Ostatnio kontrowersje wzbudził fakt przeniesienia Sylwestra TVP z Równi Krupowej na Wielką Krokiew. Decyzja ta podyktowana jest względami technicznymi. Ponoć w ekranie telewizora nie widać jak dużo bawi się osób. Na Wielkiej Krokwi uczestnicy będą nieco bardziej w tłumie, dzięki czemu ma to efektownie wyglądać w ekranach odbiorników. Mówi się też o promocji regionu na czym skorzystać mają lokalni przedsiębiorcy. Z drugiej strony miłośnicy przyrody i obrońcy praw zwierząt przestrzegają przed fatalnymi skutkami tej decyzji. Szczególnie dużo mówi się o huku wystrzałów i całym hałasie jaki się z tym wiąże, który niezwykle negatywnie odbija się na kondycji dzikich zwierząt zamieszkujących tereny TPN.

0611tymczasem5

Przypominamy też, że nadal zamknięty jest szlak z Zawratu na Świnicę. Szlak ten jest wyłączony z ruchu turystycznego gdyż latem 2018, na Niebieskiej Turni oberwała się skała i w każdej chwili w tamtej okolicy kolejne masy granitu mogą runąć wprost na ścieżkę turystyczną. Zapewne kiedyś to się stanie i miejmy nadzieję, że nikogo tam wtedy nie będzie...


Sklep Górski

 


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
https://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
https://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10036
  • Odsłon artykułów: 27706324
  
  ';