Wędruj bezpiecznie w Karkonoszach!

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

W Karkonoszach pogorszyły się warunki do uprawiania turystyki, na szlakach w części szczytowej leży ok 10 cm świeżego śniegu, jest ślisko, może występować oblodzenie. Pracownicy parku narodowego przypominają o odpowiednim przygotowaniu się do wycieczek w góry.

Przede wszystkim trzeba zadbać bezpieczeństwo własne i najbliższych wędrujących osób: sprawdzene prognozy pogody, właściwy ubiór, stosownie do panujących warunków pogodowych (ochrona przed zimnem, wiatrem, opadem), zabranie do plecaka dodatkowej, ciepłej odzieży, rękawiczek, czapki, prowiantu, w tym termosu z ciepłym napojem. Pamiętamy też o zabraniu mapy papierowej, naładowanego telefonu komórkowego z aplikacją Ratunek, podręcznej apteczki, kijków i raczków (w zależności od stanu szlaków).


1511karko
fot. Marek Zdziechowski/archiwum Portalu Górskiego


Zanim wyruszymy w góry oceńmy czas jaki potrzebujemy na przejście trasy wycieczki i sprawdźmy godzinę zachodu słońca, żeby określić czas zapadania zmroku.

- Prosimy o zachowanie ostrożności na szlaku czerwonym nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu - w związku z sezonem zimowym, zostały tam już zdemontowane barierki.
W piątek 15 listopada, będą również zdemontowane barierki przy punkcie widokowym nad Wielkim Śnieżnym Kotłem - ostrzegają prcownicy KarkonoskiegoParku Narodowego.

Więcej na temat tego jak się należy przygotować do wędrówki znajdziecie na tej stronie.
Bieżące informacje o zamykanych odcinkach szlaków oraz o obejściach zimowych publikowane są na mapie.
Informacje o zagrożeniu lawinowym oraz warunkach pogodowych znajdziecie na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR:

źródło: Karkonoski Park Narodowy

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10101
  • Odsłon artykułów: 28085572
  
  ';