Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR 18-25.11.2019

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Tydzień prawdziwej jesiennej aury. Szlaki niemal opustoszały, tylko w weekend ruch średni. Warunki do uprawiania turystyki raczej dobre, jedynie bardzo krótki dzień nie sprzyja wędrowaniu.

Miniony tydzień upłynął ratownikom pod znakiem akcji poszukiwawczych.

2811gopr

18.11, poniedziałek
- Po godz. 20 zgłoszenie o zaginięciu 47-letniego mężczyzny w rejonie Mszany Dolnej. W akcji bierze udział Policja oraz Straż Pożarna - jedna z hipotez wskazuje możliwość wejścia w teren górski w okolicy Lubogoszczy. GOPR do godz. 2 w nocy sprawdza potencjalny teren – bez rezultatu.

19.11, wtorek
- Po południu wznowienie akcji w rejonie Mszany, tym razem kolejne wskazanie, które każe kontynuować poszukiwania w terenie - w trakcie działań okazuje się, że zostaje potwierdzone negatywnie.

21.11, czwartek
- Od godzin porannych kontynuacja działań za 47-latkiem. Tym razem GOPR, Straż Pożarna oraz Policja przeczesują teren wokół gór Potaczkowa, Witów oraz koryt potoku Mszanka oraz Porębianka - beskutecznie. W działaniach bierze udział dron.
- Po 21 zgłoszenie zaginięcia 82-letniego mężczyzny w rejonie Zaskala - do akcji zostaje zadysponowana Policja, Straż Pożarna oraz GOPR. W trakcie działań osoba zaginiona zostaje odnaleziona przez strażaków - jest w stanie dobrym.

22.11, piątek
Wznowienie działań w rejonie Mszany Dolnej - tym razem ratownicy GOPR wraz z Policją na pokładzie śmigłowca Sokół z Krakowa przeczesują tereny, w które mógł udać się 47-latek. Niestety poszukiwania nie przynoszą skutku. Dalsze czynności prowadzi policja.

źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10211
  • Odsłon artykułów: 28956242
  
  ';