Ćwiczyli z psami w podhalańskich górach

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

W połowie stycznia ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego brali udział w szkoleniu dotyczącym ratownictwa z wykorzystaniem psów. W zajęciach, które odbywały się na Turbaczu, brało udział sześcioro przewodników wraz z ośmioma psami.

- Prowadzony przez nas projekt wspiera wymianę doświadczeń i pogłębianie wiedzy wśród instytucji, które współpracują nad wybraną dziedziną i to założenie bylo podstawą przeprowadzonego szkolenia - relacjonują podhalańscy goprowcy.

2301podh1

Głównym założeniem treningów, które przeprowadzano, była praca psów ratowniczych w warunkach zimowych, ale również wykorzystanie nowinek technicznych i urządzeń w szkoleniach tego typu.

- Dzięki projektowi, który realizujemy mogliśmy zakupic i w praktyce wypróbować pneumatyczne balony, które służą do przygotowania miejsc ćwiczeń. Mogliśmy również przeanalizować najnowsze wyniki badań dotyczące „teorii zapachu”. Co najważniejsze w miłej atmosferze zrealizowalismy cały założony plan szkolenia - dodali ratownicy.

2301podh2

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Kształtowanie i podnoszenie transgranicznych kompetencji ratowników GP GOPR i Horska Zachranna Sluzba” / "Tvorba a zlepšovanie cezhraničných kompetencií záchranárov GP GOPR a Horskej służby Pieninského národného" finansowanego z Program Interreg PL-SK Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V- A Polska-Słowacja 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, za pośrednictwem Euroregion Tatry.

źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28438381
  
  ';