Opadł z sił w Beskidach. Nie był w stanie kontynuować wycieczki

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Wyprawa ratunkowa w rejonie Magurki Radziechowskiej (22.02.2020). O godz. 18:15 ratownicy z CSR Szczyrk przyjęli zgłoszenie od turysty, który wraz z 5 osobami szedł z Węgierskiej Górki do Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK. Jeden z uczestników opadł z sił, wyczerpany i wychłodzony, w przemoczonym ubraniu i obuwiu, nie był w stanie kontynuować wycieczki.

Turyści zatrzymali się w częściowo zniszczonym szałasie na Hali Radziechowskiej i poprosili o pomoc.

2602beskid22

We wskazane miejsce udało się dwóch ratowników znajdujących się w rejonie działań (quad, narty skiturowe). Z Centrali wyjechał zespół ratowników (samochód terenowy + quad na gąsienicach) oraz ze względu na dużą ilość śniegu w rej. Hali Radziechowskiej ratownik ze skuterem.

O 19:35 ratownicy dotarli do grupy turystów. W wyniku mocnego wiatru i braku ruchu wychłodzeniu uległy dwie kolejne osoby, które wymagały ewakuacji. Trzy pozostałe osoby, nadal mobilne, poprosiły o pomoc w sprowadzeniu, gdyż w tych warunkach nie byłyby w stanie dotrzeć do schroniska.

Po ogrzaniu poszkodowanych, ratownicy rozpoczęli ewakuację do Ostrego, a następnie do Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku. Działanie ratunkowe zakończono o godz. 22:00.

źródło: FB/GOPR Beskidy

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10041
  • Odsłon artykułów: 27735939
  
  ';