"Nieodpowiedzialne i egoistyczne". Tatry zamknięte, ale turystów nie brakuje

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

"Wspólnie z kolegami z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego APELUJEMY o odpowiedzialność i rozwagę"- apelują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Trwa druga w ciągu trzech dni akcja ratunkowa w Tatrach (inf. z 16 marca). Przed dwoma dniami ratownicy byli zmuszeni wyruszyć na pomoc turyście spoza Podhala, który mimo zakazu wchodzenia do TPN wszedł na Świnicę. Dziś z kolei śmigłowiec ruszył na pomoc turyście na Rysy.

— Narażanie wszelkich służb w tym trudnym czasie jest bardzo nieodpowiedzialne i egoistyczne. Zakażenie koronawirusem lub choćby takie podejrzenie u jednego z ratowników może skazać na kwarantannę całą ekipę TOPR-u.

1603tatry

"To także apel do mieszkańców Podhala: rozsądnie dobierajcie trasy spacerów, zastanówcie się, czy na pewno w tym czasie musicie iść w góry.

Przypominamy także, że służby TPN są w terenie, a mieszkańców powiatu tatrzańskiego, których zamknięcie szlaków na razie nie dotyczy, obowiązuje przepis poruszania się wyłącznie po szlakach turystycznych" - czytamy w apelu TPN.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10149
  • Odsłon artykułów: 28606382
  
  ';