Ruszyli na ratunek w kombinezonach

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Trwająca epidemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie do ratownictwa górskiego zupełnie nowych procedur, mających zapewnić bezpieczeństwo ratownikom górskim.

W sobotę 28.03.2020 ratownicy pełniący dyżur w Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o wypadku rowerzysty u stóp ruin zamku Stary Książ. Podczas trawersowania zbocza skały na której stoi zamek, rower osunął się w wyniku czego doszło do upadku z kilkudziesięciu metrów do jej podstawy.

3003jura

Pomimo groźnego upadku rowerzysta nie stracił przytomności. Z zebranego wywiadu wynikało, że niedawno wrócił z Portugalii, nie mniej nie był w stanie określić kiedy nastąpiło zakończenie obowiązkowej kwarantanny. W związku z powyższym podjęto decyzję o użyciu strojów ochronnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa ratownikom

Po dotarciu do poszkodowanego wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego poszkodowany rowerzysta został zabezpieczony i przy pomocy wózka alpejskiego przetransportowany do karetki. W wyniku upadku doszło do złamania obu kości podudzia (w tym jednej złamania otwartego), urazów głowy, istniało także podejrzenie urazu kręgosłupa.

Dziękujemy patrolowi konnemu Straży Miejskiej w Wałbrzychu za zabezpieczenie miejsca wypadku przed osobami postronnymi.

źróło: FB/Grupa Sudecka GOPR//fot. B. Kwiatkowski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10041
  • Odsłon artykułów: 27735682
  
  ';