Rzesza turystów ruszyła na Babią Górę

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Następnego dnia po zniesieniu zakazu wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego, a już dziś rzesza turystów ruszyła na wschód słońca na Diablaku.

O godzinie 7:40 ratownik dyżurny ze stacji ratunkowej Markowe Szczawiny został powiadomiony o turyście potrzebującym pomocy pomiędzy wzniesieniami Sokolicy i Kępy na szlaku czerwonym prowadzącym z przełęczy Lipnickiej na szczyt Babiej Góry.

2204babia

- W wyniku poślizgnięcia na oblodzonym szlaku mężczyzna doznał bolesnego złamania kości ramiennej lewej kończyny górnej. Ratownikowi dyżurnemu wsparcia udzieliło dwóch pracowników BgPN-Ratowników Sekcji Babiogórskiej GB GOPR, którzy w tym czasie wykonywali swe czynności służbowe w rejonie Polany Krowiarki - relacjonują babiogórscy ratownicy.

Po udzieleniu pomocy medycznej ratowanego ewakuowano w rejon parkingu na Polanie Krowiarki, skąd został odebrany przez członków rodziny.

- W związku z obecną sytuacją apelujemy o maksymalną ostrożność podczas wyjść w góry. Przypominamy, że w wyższych partiach Beskidów zalegają płaty śniegu i lodu - ostrzegają goprowcy.

źródło: sucha24.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10295
  • Odsłon artykułów: 29359077
  
  ';