Groźny wypadek w Pieninach, był pijany?

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

W niedzielę 26 kwietnia w godzinach popołudniowych ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani do mężczyzny, który - jak brzmiało zgłoszenie - w rejonie szczytu Trzech Koron w Pieninach upadł z wysokości.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu wywiadu okazało się, że znajdujący się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu mężczyzna z nieznanych przyczyn chciał przejść się po pniu złamanego w połowie drzewa.

2704podhale

- Niestety, ale podczas wykonywania tego zamierzenia stracił równowagę i z wysokości około 4 metrów uderzył o ziemię. Upadek okazał się poważny, a podczas wstępnego badania urazowego ratownicy stwierdzili podejrzenie urazu kręgosłupa. Wobec tego niezwłocznie została podjęta decyzja o ewakuacji mężczyzny śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Nowym Targu - relacjonują podhalańscy goprowcy.

Po zabezpieczeniu został on przeniesiony w miejsce, gdzie możliwe było wylądowanie śmigłowca, a następnie przekazano go jego załodze.

- Kolejny raz apelujemy o rozsądek w górach, zarówno podczas wycieczek turystycznych, jak i prac leśnych - proszą ratownicy z Podhala.

źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10295
  • Odsłon artykułów: 29359199
  
  ';