Pracowita "majówka" podhalańskich ratowników

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Długi majowy weekend sprzyjał górskim wyprawom. Niestety, doszło do kilku wypadków. Pomoc poszkodwanym nieśli ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR:


Piątek 1.05.2020 - Działania Grupy Podhalańskiej GOPR:

Pomimo nie najlepszej pogody na majówkę, w góry zawitało całkiem sporo turystów. Nie obyło się bez interwencji GOPR.

- Udział Grupy Podhalańskiej GOPR w działaniach logistycznych – z uwagi na trudną sytuację z COVID -19 pomoc ośrodkowi DPS w Czernichowie,

- Przed godz. 15:00 zgłoszenie o wypadku rowerowym pod Runkiem w masywie Lubania w Gorcach, gdzie 16-letni chłopak doznał na skutek upadku chwilowej utraty przytomności oraz ogólnych potłuczeń. Po zabezpieczeniu przez dwa zespoły GOPR ewakuowano go do karetki.

- Po godz. 16:00 zgłoszenie o zaginięciu 13-latka w lesie nieopodal Krościenka. Policja prosi o wsparcie. Na miejsce rusza GOPR. W trakcie działań udaje się szybko odnaleźć chłopca i przekazać rodzinie. Akcja kończy się przed godz. 18.

0405podhale


Sobota 2.05 o godzinie 16:50 do Stacji Centralnej Grupy Podhalańskiej dzwoni turysta z prośbą o pomoc. Jego koleżanka podczas zejścia ze schroniska na Starych Wierchach poślizgnęła się na mokrym od deszczu szlaku i upadła na plecy w miejscu, gdzie z ziemi wystawał duży głaz. W wyniku upadku doznała kontuzji w obrębie kręgosłupa lędźwiowego.

Ratownicy po dotarciu na miejsce zaopatrzyli poszkodowaną, a następnie ewakuowali ją do wsi Obidowa, gdzie czekała już karetka PRM. Poszkodowana z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do nowotarskiego szpitala. Akcja kończy się ok. 19:00.

źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10213
  • Odsłon artykułów: 28967943
  
  ';