Zwłoki w górach, pracowity weekend goprowców

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w weekend mieli ponownie intensywny czas. Niestety, musieli z gór znieść ciało człowieka. Nie brakowało też niesfornych "turystów".

W piątek godzinach nocnych na prośbę policji ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowali zwłoki mężczyzny znalezionego w bacówce na jednym trudniej dostępnych przysiółków Ochotnicy Górnej.

0106podh

W sobotę o godzinie 13:00 prowadzone były działania na szlaku żółtym z Sromowiec Niżnych w kierunku Trzech Koron. Turysta w wyniku upadku doznał bolesnej kontuzji stawu skokowego, po zaopatrzeniu urazu i podaniu leków został przetransportowany w noszach KONG do własnego pojazdu.

Pomiędzy godziną 16:00 a 19:00 w Gorcach odbywały się poszukiwania, gdzie 3 osoby z powodu złej pogody zgubiły szlak w okolicach Turbacza (Rozdziele), odnalezieni wyczerpani turyści zostali ewakuowani w dolinę.

- Po raz kolejny przypominamy, barierki są po to, aby za nie nie przechodzić, to nie nam robicie na złość! - podkreślają ratownicy GOPR z Podhala.

źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10297
  • Odsłon artykułów: 29368688
  
  ';