Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR 22-29.06.2020

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Pierwszy wakacyjny tydzień minął w miarę spokojnie. W górach panował średni ruch turystyczny- najprawdopodobniej z uwagi na dużą zmienność pogody. Szczególnie silne burze dały się odczuć nie tylko turystom, ale szczególnie mieszkańcom Podhala. Doszło do podtopień i niewielkich zniszczeń. Stan potoków i rzek nadal wysoki.


26.06, piątek

- Po godz. 22 GOPR otrzymuje zgłoszenie o możliwości zaginięcia mężczyzny w Gorcach- problemy z ustaleniem szczegółów zaginięcia, zerwany kontakt. W trakcie ustaleń ratownicy sprawdzają możliwe trasy przejścia wynikające ze zgłoszenia.

W trakcie poszukiwań udaje się nawiązać kontakt – mężczyzna jest już w dolinie cały i zdrowy. Akcję zakończono późno w nocy.

0107gopr


27.06, sobota

- Od rana GOPR rusza do akcji poszukiwawczej – w rejonie Zasadnego (Gorce) zaginął 47-latek. W akcji uczestniczy 22 ratowników GOPR oraz psy ratownicze.
Ok. godz. 13 udaje się odnaleźć mężczyznę – niestety nie żyje. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Policja. Ratownikom pozostał obowiązek transportu ciała do doliny.

- Po godz. 16 zgłoszenie o wypadku na niebieskim szlaku z Turbacza do Koninek- turystka uraz kończyny dolnej- po dotarciu i udzieleniu pomocy ewakuacja do Koninek.


28.06, niedziela

- Na Turbaczu GOPR udziela pomocy- kobieta rana kłuta kończyny górnej.

- Po godz. 13 na Długiej Polanie GOPR udziela pomocy- mężczyzna rana cięta.


źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10253
  • Odsłon artykułów: 29146941
  
  ';