Kolejny wakacyjny tydzień za nami. W ostatnich dniach nasi ratownicy wyruszali w góry trzynaście razy, żeby udzielać pomocy poszkodowanym. Poniżej krótkie opisy akcji, jakie przeprowadziliśmy w weekend – czytamy komunikacie Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kronika GP GOPR:

- w piątek po godz. 14.30 ratownicy pełniący służbę w Stacji Ratunkowej w Szczawnicy udzielają pomocy rowerzystce, która doznała urazu nogi,

- również w piątek około godz. 14.50 ratownicy udzielają pomocy i ewakuują do Rzek z okolicy Gorca Troszackiego turystę, który został najprawdopodobniej ukąszony przez żmiję,

1708podh

- w sobotę około godz. 15. ratownicy pełniący dyżur w Stacji Ratunkowej na Śnieżnicy udają się w rejon miejscowości Skrzętla w Paśmie Łososińskim w Beskidzie Wyspowym, gdzie poważnych urazów nóg doznał paralotniarz Po zabezpieczeniu GOPR przetransportował poszkodowanego do szpitala w Limanowej.

- w niedzielę po godz. 8 rano GOPR udzielił pomocy w Schronisko PTTK na Turbaczu turyście z urazem śródstopia. Następnie 37-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowym Targu.

- również w niedzielę po godz. 14. doszło do wypadku rowerzysty w rejonie przełęczy Rozdziela w Gorcach. Na jego skutek mężczyzna doznał urazu klatki piersiowej (rana kłuta). Wobec zgłaszanych problemów z oddychaniem na miejsce natychmiast wyruszyły dwa zespoły GOPR (z Turbacza oraz Długiej Polany) oraz śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 6). Po zabezpieczeniu mężczyzna został zabrany śmigłowcem do szpitala w Myślenicach.

źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR