Ostatnie obostrzenia pandemiczne sprawiły, że spora część ludzi została w domach. Szlaki pomimo dobrych warunków i nienajgorszej pogody nie były zatłoczone. Ruch średni i piękne kolory jesieni to dobry moment na wycieczki w ciszy i spokoju.

W górach zanotowano tylko dwie akcje ratunkowe:

0311podhale

27.10, wtorek - Późnym popołudniem GOPR otrzymuje zgłoszenie o wypadku na Starych Wierchach – na szlaku zasłabła turystka, nie może zejść na dół, problemy zdrowotne. Na miejsce wyruszył zespół ratowników i po dotarciu zabezpieczył medycznie poszkodowaną kobietę. Po ustabilizowaniu organizmu poszkodowana została zabrana do transportu prywatnego w Obidowej.

1.11, niedziela - Wczesnym popołudniem do GOPR dociera informacja o wypadku pod Turbaczem w rejonie tzw. Płaczliwej Ścieżki, turystka nabawiła się kontuzji kończyny dolnej. Po zaopatrzeniu została zabrana do Nowego Targu samochodem terenowym.

Na najbliższy czas synoptycy zapowiadają zamienną pogodę- będzie trochę deszczu i słońca, temperatury spadną. Zalecamy zabieranie na każdą wycieczkę ciepłych ubrań i latarek, dzień naprawdę „robi się krótki”.

źródło: FB/Grupa Podhalańska GOPR