Kronika TOPR 8.12.2013

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Silny wiatr, spore opady śniegu i ograniczona widoczność spowodowały, że TOPR ogłosił 3 stopień zagrożenia lawinowego. Jaka kol wiek działalność górska powyżej tatrzańskich schronisk była praktycznie niemożliwa. Mimo tego ratownicy odnotowali kilka interwencji. I tak:

Widok z kamery TOPR na Kasprowym Wierchu, fot: topr.pl

Widok z kamery TOPR na Kasprowym Wierchu, fot: topr.pl

W poniedziałek 2.12 tuż po godzinie 15 TOPR zostaje powiadomiony o turyście, który zgubił drogę w rejonie dol. Jaworzynki. Wg ustaleń turysta znajduje się 100m poniżej grani, najprawdopodobniej na stokach Małej Kopy Królowej. Ratownicy za pomocą śmigłowca odnaleźli a następnie przetransportowali zgubę do Zakopanego.

We czwartek 5.12 w okolicach dolnej stacji wyciągu w Kotle Gąsienicowej kontuzji stawu kolanowego uległ 38- letni turysta z Rzeszowa. Ratownicy po udzieleniu pierwszej pomocy przetransportowali poszkodowanego do zakopiańskiego szpitala.

W niedzielę 8.12 po godz. 19 centrala TOPR zostaje powiadomiona o zabłądzeniu trójki turystów w rejonie Pańszczyckiej Skałki. W tamten rejon z Murowańca udaje się dwóch ratowników. Ratownicy za pomocą sygnałów świetlnych naprowadzili turystów na szlak i bezpiecznie ewakuowali ich do schroniska.

Przypominamy, że szlaki powyżej górnej granicy lasu są nieprzetarte. Poruszanie się po górach w takich warunkach wymaga sporego doświadczenia i mądrego planowania górskich wycieczek.

źródło: topr.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10148
  • Odsłon artykułów: 28570989
  
  ';