Kronika TOPR 10.03.2014

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Za nami piękny, marcowy tydzień. Na Podhalu wiosna, w Tatrach jeszcze  zimowo-marcowe warunki. Na Kasprowym Wierchu turyści i narciarze korzystają z dobrych warunków śnieżnych, a zarządzający niektórymi stacjami narciarskimi położonymi w Paśmie Spisko- Gubałowskim myślą powoli o zakończeniu sezonu.

Morskie Oko - Mnich, fot: topr.pl

Morskie Oko - Mnich, fot: topr.pl

Ubiegły tydzień minął ratownikom TOPR-u dość spokojnie, chociaż nie obyło się bez kilku interwencji.
I tak:

W poniedziałek, 3.03, z Dol. Kościeliskiej przetransportowano do szpitala turystkę z Francji, która upadła tak nieszczęśliwie, że na chwilę straciła przytomność.

W sobotę, 8.03, po godz. 14, z Kondratowej przetransportowano do szpitala turystkę, która wędrując w tamtym rejonie doznała bolesnej kontuzji kolana.

W niedzielę, 9.03, w godzinach rannych na prośbę CPR-u ratownicy pomogli w transporcie mieszkanki jednego z przysiółków Małego Cichego z podejrzeniem zawału serca.

Z Hali Gąsienicowej przewieziono do szpitala taternika, który poprzedniego dnia doznał urazu nogi. O godz. 14.40, na prośbę CPR-u, TOPR pomógł w transporcie do szpitala chorego mieszkańca Staszelówki.

Po godz. 15 z Dol. Strążyskiej przewieziono do szpitala niemiecką turystkę, która upadając doznała kontuzji nogi. O godz. 16.15 do TOPR-u zadzwonili taternicy wycofujący się ze wspinaczki na Kazalnicy Cubryńskiej z informacją, że mają problemy ze znalezieniem kolejnego stanowiska zjazdowego i nie są w stanie kontynuować "wycofu". Na miejsce zdarzenia ratownicy polecieli śmigłowcem. Jeden z nich został opuszczony z będącego w zawisie śmigłowca bezpośrednio do oczekujących na pomoc. Taternicy zostali wpięci do liny windy i wciągnięci na pokład śmigłowca, który przetransportował ich na morenę nad Morskim Okiem.

Na najbliższy tydzień przewidywana jest piękna marcowa pogoda. Zapraszamy zarówno na marcowe "nartowanie", jak i jeszcze zimowe wędrówki po Tatrach.

źródło: topr.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10257
  • Odsłon artykułów: 29169325
  
  ';