Kronika TOPR 24.03.2014

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

W minionym tygodniu w Tatrach była pogodowa „przeplatanka”. Trochę słonecznych dni, trochę opadów, a przede wszystkim wiatry halne, które unieruchamiały kolejkę i wyciągi na Kasprowym. Ciepłe dni spowodowały, że kolejne stacje narciarskie zakończyły działalność. W Tatrach ratownicy nie mieli wiele pracy, doszło tylko do kilku interwencji.

Widok z kamery TOPR w stronę Doliny Chochołowskiej, fot: topr.pl

Widok z kamery TOPR w stronę Doliny Chochołowskiej, fot: topr.pl

W czwartek, 20.03, po godz. 16 śmigłowiec TOPR-u przetransportował do szpitala w Nowym Targu poważnie chorego mieszkańca jednego z wysoko położonych przysiółków w okolicach Szczawnicy.

W piątek, 21.03,. z Suchej Przeł. do Murowańca i dalej samochodem, przetransportowano do szpitala 38-letniego turystę z Wołomina, którego tak zmogły trudy wycieczki, że nie był w stanie o własnych siłach dojść do schroniska.

W sobotę, 22.03 ,z Hali Gąsienicowej przewieziono do szpitala narciarza skiturowego, który w rejonie Karbu w wyniku upadku doznał urazu nogi.

W najbliższym tygodniu w Tatrach mają być najpierw opady śniegu, nocą kilkustopniowy mróz, a następnie piękne, słoneczne dni.
Wygląda na to, że na nartach będzie można jeszcze pojeździć  na Kasprowym, gdzie w Kotle Gąsienicowym panują bardzo dobre warunki narciarskie.

źródło: topr.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10257
  • Odsłon artykułów: 29169266
  
  ';