Kronika TOPR 14.04.2014

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Za nami kolejny wiosenny tydzień, który, jak to w kwietniu, przyniósł w Tatrach bardzo zmienną pogodę, od opadów śniegu po piękne słońce. Narciarze wysokogórscy wykorzystywali jeszcze w miarę dobre warunki śniegowe w wyższych partiach Tatr, dokonując już chyba jednych z ostatnich tej zimy narciarskich wycieczek i ekstremalnych zjazdów. Ratownikom tydzień minął dość spokojnie. Zanotowano tylko kilka interwencji.

Widok z kamery TOPR przy Morskim Oku, fot: topr.pl

Widok z kamery TOPR przy Morskim Oku, fot: topr.pl

W poniedziałek, 7.04, w godzinach wieczornych z Murowańca przetransportowano do szpitala 50-letniego turystę z Opola, skarżącego się na dość silne dolegliwości sercowe.

W czwartek, 10.04, z Hali Gąsienicowej zwieziono 69-letniego narciarza z Sopotu, który podczas zjazdu z Kasprowego doznał urazu kolana.

W niedzielę, 13.04, po godz. 17 z progu Czarnego Stawu Gąsienicowego do Murowańca, a stamtąd samochodem do szpitala, przetransportowano 26-letnią turystkę ze Złocieńca, która w wyniku upadku doznała urazu stawu skokowego.

W Wielkim Tygodniu w Tatry ma wrócić zima. Przewidywane są dość intensywne opady śniegu, a na Podhalu deszczu ze śniegiem i deszczu. Przed wyruszeniem na narciarskie i turystyczne wycieczki prosimy o zapoznanie się z aktualna prognozą pogody i ogłoszonym przez TOPR stopniem zagrożenia lawinowego. Jeśli prognozy się sprawdzą, to należy liczyć się ze wzrostem zagrożenia lawinowego.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych ratownicy TOPR-u życzą wszystkim mieszkańcom Podhala i przybyłym na świąteczny wypoczynek gościom dobrych, rodzinnych, pełnych radości Świąt, i mimo nie najlepszej prognozy pogody, wiosny w sercach.

źródło: topr.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10257
  • Odsłon artykułów: 29169381
  
  ';